Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rajd Nordic Walking za nami (fotogaleria)

22 czerwca 2015, 11:24

W malowniczych terenach GEOsfery, w sobotę - 20 czerwca odbył się IV Jaworznicki Rajd Nordic Walking. Do zabawy, której celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integracja osób w różnym wieku, przystąpiło ponad 500 zawodników, w tym goście z zagranicy.

Mimo że rajd miał charakter rodzinnej rekreacji i nie był nastawiony na typową rywalizację sportową, wszyscy startujący musieli wykazać się sporą kondycją i hartem ducha, aby ukończyć - w w zależności od indywidualnych możliwości - 6 lub 9 kilometrową trasę zawodów. Nagrodą na mecie, dla wszystkich uczestników zabawy był medal i pamiątkowy dyplom. W tegorocznych zmaganiach, udział wzięła również trzynastoosobowa węgierska delegacja z miasta partnerskiego Jaworzna – Szigethalom.

- To nie kolejność na mecie jest najważniejsza podczas naszej imprezy. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu - podkreśla prezydent Dariusz Starzycki, pomysłodawca rajdu. - Cieszy fakt, że z roku na rok przybywa jaworznian biorących udział w tego typu imprezach.

Dodatkową atrakcją IV Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, zarówno dla uczestników jak i tych, którzy przybyli kibicować ich poczynaniom, były stoiska, gdzie bezpłatnie można było wykonać badania m.in. poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi, wagi, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku przygotowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Specjalna niespodzianka czekała także na osoby, które wzięły udział we wszystkich dotychczasowych edycjach "Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking". Fani spaceru z kijami, którzy mogli pochwalić się czterema medalami, z czterech kolejnych imprez, otrzymali bezpłatne wejściówki na Festiwal Energii 2015!

Jaworznianie, którzy nie mogli wziąć udziału w rajdzie, mogli "na żywo" śledzić transmisję z wydarzenia on-line. Zapis imprezy dostępny jest TUTAJ. Natomiast skrótową relacje z Rajdu oraz galerię zdjęć prezentujemy poniżej. Więcej fotografii można także znaleźć na naszym fanpagu - www.facebook.com/MiastoJaworzno.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek