Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapisz się na IV jaworznicki Rajd Nordic Walking

15 czerwca 2015, 11:41

Już za kilka dni wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery. Na sobotę, 20 czerwca zaplanowano bowiem IV już edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął prawie 300 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie imprezy trwają do wtorku, 16 czerwca.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłym roku trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- To nie kolejność na mecie będzie najważniejsza podczas naszej imprezy. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu - podkreśla prezydent Dariusz Starzycki. - Chcemy, aby na starcie rajdu stanęły nie tylko osoby na co dzień trenujące "spacer z kijami", ale także ci, którzy przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. A należy zaznaczyć, że nordic walking to zdecydowanie sport dla każdego - bez względu na płeć i wiek, tym bardziej, że nie obciąża on stawów, nie jest urazowy i nie wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu.

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do rajdu mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie www.mckis.jaw.pl.

Każdy kto zgłosi się do imprezy w wyznaczonym przez organizatorów czasie przez panel zgłoszeniowy na stronie www.mckis.jaw.pl i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają dyplom ukończenia. Dla osób, które przyniosą medale z trzech poprzednich edycji rajdu - nagroda niespodzianka.