Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Oficjalna prezentacja Tour de Pologne

7 maja 2015, 16:48

Jaworzno po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! 5 sierpnia najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście IV etap 72. wyścigu Tour de Pologne.  W środę, 6 maja w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja tego przedsięwzięcia.

- Ogromny sukces ubiegłorocznej imprezy oraz duże zainteresowanie z jakim Tour de Pologne spotkało się w Jaworznie sprawiły, że podjęliśmy z organizatorami rozmowy o możliwości zorganizowania w naszym mieście startu któregoś z etapów - wyjaśnia Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Spotkaliśmy się z bardzo przychylnym przyjęciem w tej sprawie, i tak w sierpniu jaworznianie po raz kolejny będą mieli możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Tegoroczna - 72.edycja Tour de Pologne odbywać się będzie w dniach 2-8 sierpnia, a trasa wyścigu przebiegać będzie głównie po terenie województwa małopolskiego. W Jaworznie planowany jest start etapu IV, którego finisz będzie miał miejsce w Nowym Sączu. Z Jaworzna kolarze ruszą w kierunku Chrzanowa, a potem pokonają kolejno m.in. Wadowice, Myślenice, Zegartowice (rodzinną miejscowość zwycięzcy ostatniej edycji - Rafała Majki), Kasinę Wielką oraz Limanową. Przed samą metą na cyklistów będzie jeszcze czekać premia górska, po której odbędzie się finisz w centrum Nowego Sącza.

ObrazekObrazek