Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Tour de Pologne znowu w Jaworznie

18 marca 2015, 16:05

Wszystko wskazuje na to, że Jaworzno po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! Jest nawet szansa na to, że w tym roku zawodnicy biorący udział w Tour de Pologne nie tylko przejadą przez nasze miasto, ale zagoszczą tu na dłużej, gdyż Jaworzno jest typowane na gospodarza startu do IV etapu wyścigu.

- Ogromny sukces ubiegłorocznej imprezy oraz duże zainteresowanie z jakim Tour de Pologne spotkało się w Jaworznie sprawiły, że podjęliśmy z organizatorami rozmowy o możliwości zorganizowania w naszym mieście startu któregoś z etapów - wyjaśnia Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Spotkaliśmy się z bardzo przychylnym przyjęciem w tej sprawie i obecnie finalizujemy negocjacje dotyczące startu wyścigu w naszym mieście.

Tegoroczna - 72.edycja Tour de Pologne odbywać się będzie w dniach 2-8 sierpnia, a trasa rajdu przebiegać będzie głównie po terenie województwa małopolskiego. W Jaworznie planowany jest start etapu IV, którego finisz będzie miał miejsce w Nowym Sączu. Z Jaworzna kolarze ruszą w kierunku Chrzanowa, a potem pokonają kolejno m.in. Wadowice, Myślenice, Zegartowice (rodzinną miejscowość zwycięzcy ostatniej edycji - Rafała Majki), Kasinę Wielką oraz Limanową. Przed samą metą na cyklistów będzie jeszcze czekać premia górska, po której odbędzie się finisz w centrum Nowego Sącza.

Relację z ubiegłorocznego Tour'u można przeczytać TUTAJ.