Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Sportowy weekend na Sosinie

23 września 2014, 10:52

Ostatni weekend września nad zalewem Sosina będzie obfitował w wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Oprócz drugiej edycji charytatywnej imprezy pod nazwą "Rolkuj po nadzieję", w sobotę - 27 września - na obiekcie odbędą się także II Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Zawody organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie odbędą się w pięciu kategoriach. Osady klasyfikowane będą w K1 kobiet i mężczyzn, K2 kobiet i mężczyzn oraz K2 mikst. W zmaganiach podstawowych zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, natomiast amatorzy będa także mogli zmierzyć się w ramach mini-regat na odcinku 600 m.

Do regat można zapisywać się drogą elektroniczną, do 24 września, za pośrednictwem formularza on-line. A dokładne zasady imprezy znajdują się w regulaminie.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10.00 do godziny 11.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego DB Schenker. Start wspólny do wyścigu głównego zaplanowano na godzinę 12.00. Trasę regat można zobaczyć na rysunku poniżej. W związku z tym, że organizator zapewnia jedynie 10 kajaków (o przydziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń elektronicznych) zawodnicy powinni pamiętać, żeby zabrać ze sobą własny sprzęt sportowy.

W roku ubiegłym zawody zgromadziły na starcie 30 zawodników i zawodniczek z Jaworzna, Bielska Białej, Rybnika, Czeladzi, Katowic, Łodzi, Sosnowca i Jejkowic. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze wyższą frekwencje i większe zainteresowanie zawodami kibiców.

Dodatkowe informacje na temat regat można uzyskać w MCKiS, pod numerem telefonu 32 745 10 30 (wew.80) lub droga mailową, pod adresem: robert.dlugosz@mckis.jaw.pl.

***

Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy pn. "Rolkuj po nadzieję", która przyciągnęła na start ponad 300 osób w każdym wieku, także w tym roku zdecydowano się zorganizować ten aktywny sposób wspierania jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Charytatywny rajd na rolkach odbędzie się w sobotę - 27 września o godz.11.00 na Sosinie.

Pomysł organizacji rolkowej zabawy zrodził się w Hospicjum, które chciało w ten sposób wzbogacić prowadzoną od kilku już lat kampanię Pól Nadziei i jednocześnie zebrać fundusze na swoją działalność.

- Chcieliśmy połączyć dwa elementy - dobrą zabawę i przyjemność z jeżdżenia na rolkach z wymierną pomocą dla naszej placówki. W ubiegłym roku udało nam się to dzięki zaprzyjaźnionym firmom, które za każdego uczestnika imprezy przekazały na naszą rzecz datki - mówi dr Maria Bryła, dyrektor jaworznickiego Hospicjum. - W tym roku liczymy, że to sami jaworznianie wykażą się hojnością i swoim licznym udziałem w rajdzie wspomogą działalność naszego hospicjum.

W tym roku charytatywny przejazd odbędzie się nad zalewem Sosina, gdzie wyznaczona zostanie specjalna pętla o długości nieco ponad 1 km. Każdy będzie mógł pokonać przygotowane okrążenie dowolną ilość razy, wedle swoich sił, chęci i umiejętności, jednak zakładanym dystansem „rajdowym” będzie 10 km. Ponieważ podczas imprezy promowana będzie akcja pn. "Jeżdżę z głową w kasku" wprowadzony został obowiązek posiadania kasku ochronnego dla dzieci do 10 lat, starsi uczestnicy oczywiście także mogą dobrowolnie zadbać o własne zdrowie.

Warto pamiętać, że impreza ma charakter charytatywny i cały zebrany na niej dochód wspomoże działalność Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, dlatego ważny jest jak najbardziej liczny udział wszystkich pasjonatów jazdy na rolkach. Cegiełki na rzecz hospicjum będą miały formę „opłaty startowej”, która będzie pobierana w dniu imprezy, w biurze zawodów. Ustalone wartości udziału w imprezie, a tym samym darowizny na rzecz placówki to:

  • dzieci do 10 lat - bezpłatnie
  • młodzież od 11 do 17 lat - 10 zł
  • dorośli od 18 lat - 15 zł.

Dla wszystkich uczestników imprezy, którzy zarejestrują się elektronicznie do 24 września, organizatorzy przygotują okazjonalne dyplomy i medale oraz numery startowe, które będzie można na pamiątkę zabrać ze sobą do domu. Do udziału w rajdzie można się zapisać na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu - www.sokol.jaw.pl. A dokładne zasady imprezy znajdują się w regulaminie.

Na drugą edycje imprezy "Rolkuj po nadzieję" zapraszamy 27 września na OWR Sosina. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 9.00, natomiast start wspólny zaplanowano na godz.11.00.