Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Hydrogeolog zbada Kozi Bród

14 września 2012, 11:40

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w związku z niskim stanem Koziego Brodu oraz częstymi całkowitymi zanikami wody na pewnych odcinkach potoku na terenie Jaworzna, miasto zleciło wykonanie specjalistycznej ekspertyzy, która będzie miała na celu zbadanie tego zjawiska.

Ustaleniem przyczyn i próbą znalezienia sprawcy bardzo niskich stanów wody oraz jej nagłych zaników w potoku Kozi Bród zajmie się górnośląski oddział Państwowego Instytutu Geologicznego.

- Wyniki ekspertyzy hydrogeologicznej poznamy na początku grudnia - tłumaczy zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Obecnie w korycie potoku trwają także prace konserwacyjne prowadzone przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. W ramach działań zostaną zaczopowane nielegalne wloty, którymi do Koziego Brodu wprowadzane były ścieki.

- Do pomocy cały czas zachęcamy samych mieszkańców, którzy często sami sygnalizują nieprzyjemny zapach unoszący się nad korytem potoku. Każde takie zgłoszenie weryfikowane jest przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, co w konsekwencji może pomóc w ustaleniu sprawcy zanieczyszczania Koziego Brodu - dodaje Tadeusz Kaczmarek.

Wszelkie interwencje można zgłaszać przez całą dobę, pod numerem telefonu 32 / 61 81 890. W przypadku wystąpienia zanieczyszczenia pracownicy PCZK podejmą natychmiastowe działania, polegające na zidentyfikowaniu wylotu ścieków oraz pobraniu próbek wody i przekazaniu ich do analizy do laboratorium.