Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wspinaczka na jaworznickim rynku

29 sierpnia 2014, 13:00

Obecny weekend to prawdziwe święto dla pasjonatów sportów wspinaczkowych. Wszystko za sprawą Zawodów Pucharu Polski Dzieci, Młodzieżowców i Seniorów w boulderingu, które rozpoczęły się w piątek 29 sierpnia i potrwają do niedzieli 31 sierpnia. Zmagania wspinaczy można oglądać na specjalnej ściance wybudowanej na jaworznickim rynku.

Bouldering to jedna z form wspinaczki sportowej, którą uprawia się na niskich blokach skalnych, bez tradycyjnej asekuracji linowej. Organizowane w naszym mieście zawody są okazją do popularyzacji sportów wspinaczkowych. Ponadto wyniki rywalizacji będą jedną z podstaw powołania do kadry narodowej Juniorów młodszych w 2015 roku. W zmaganiach udział może wziąć każdy, kto wcześniej zarejestruje się za pomocą internetowego formularza zgłoszeniowego.

Zawody rozgrywane są na wkomponowanej w przestrzeń rynku ściance wspinaczkowej Gatowalls, a rywalizacja będzie się toczyć w czterech grupach wiekowych: dzieci młodszych (rok urodzenia 2005 i wcześniej), dzieci (roczniki 2003 i 2004), młodzików (rocznik 2001 i 2002) oraz seniorów.

Impreza organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy K-2 to jednak nie tylko sportowe emocje - zaplanowano także inne atrakcje - m.in. koncerty lokalnych zespołów muzycznych.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe:

Współorganizatorami są  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Alpinizmu, Urząd Miasta Jaworzna i Młodzieżowy Dom kultury w Jaworznie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.