Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę!

13 września 2012, 09:22

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku Jaworzno włącza się do akcji "Sprzątanie świata - Polska 2012". Tegoroczna edycja organizowana od 14 do 16 września przebiega pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Oprócz zbierania odpadów z terenu miasta, akcja ma wzmacniać świadomość ekologiczną uczniów oraz ich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

W tym roku uczniowie zatroszczą się m.in o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta, ale również wszyscy ci, którzy zdecydują się na jesienny spacer po czystym lesie.

Uczniowie jaworznickich szkół, którzy wezmą udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska 2012”", będą sprzątać przede wszystkim tereny cenne przyrodniczo w mieście, takie jak rezerwat "Sasanka" czy  też kamieniołom "Sodowa Góra".

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa uzgodni ze szkołami tereny, które będą sprzątane oraz zapewni uczniom worki i jednorazowe rękawice. Zebrane odpady odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o.