Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapraszamy na Dożynki Miejskie

20 sierpnia 2021, 09:47

Zapraszamy na Dożynki Miejskie

Zapraszamy na Dożynki Miejskie

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w niedzielę, 12 września na jaworznickim rynku.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, po której nastąpi przejście uczestników na jaworznicki rynek. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się m.in. obrzędy dożynkowe i występy zespołów śpiewaczych.

Ponadto mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć wystawy m.in. maszyn rolniczych, Jaworznickiego Koła Pszczelarzy, Ogrodów Działkowych, Koła Łowieckiego "Kozioł" w Jaworznie oraz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oddział Jaworzno.

Atrakcją wieczoru będzie zabawa przy muzyce na żywo. Ze względu na panujący stan pandemii, program Dożynek może ulec zmianie.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Rolnicy oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Harmonogram Dożynek Miejskich 2021:

  • godz. 15.00 - Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny
  • godz. 16.00 - Przejście uczestników na Rynek na ceremoniał dożynkowy
  • godz. 16.30 - Program artystyczny w wykonaniu zespołów śpiewaczych
  • godz. 19.00 - Zabawa przy muzyce na żywo
Obrazek