Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Jak żyć bez Ciebie, Ojcze"

21 czerwca 2021, 12:36

fot. MDK Jaworzno

fot. MDK Jaworzno

18 maja 2020 r. obchodziliśmy 100. urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji Teatr Oddzielny przygotował autorski spektakl pt. "Jak żyć bez Ciebie, Ojcze" w ramach miejskich obchodów tej znamiennej rocznicy. Mimo zapowiedzianej w ubiegłym roku premiery, z powodu epidemii przygotowany przez panią Annę Korczyk spektakl na cześć św. Jana Pawła II zagrany został dopiero w tym roku. To wzruszająca opowieść o życiu Papieża Polaka, od narodzin po wybór na papieski tron, o znaczeniu jego nauki w ciągu ostatnich 15 lat od jego śmierci.

Spektakl, poprzez próbę ukazania zmian zachodzących w społeczeństwie w ciągu tych 16 lat, dotyka ważnych problemów z perspektywy utworów literackich Jana Pawła II oraz Jego przemyśleń. Czy pozostała w nas pamięć Jego przekazów? Czy Jego życie wpłynęło na nasze wybory? Czy Jego twórczość - nie tylko ta literacka - jest czytana i dyskutowana? Jak zabrzmi Jego głos po 15 latach od śmierci? Spektakl stawia na Słowo, które głosił za życia i któremu wartość nadawał tym, co czynił i jak żył…

W spektaklu wystąpili: Bara Hanna, Cyba Tomasz, Czapiga Sebastian, Faltus Filip, Gędłek Tomasz, Głowacz Kazimierz, Gurgul Natalia, Hajduga Aleksander, Helbin Jolanta, Michał Korczyk, Karolina Kowalczyk,Kurnyta Hanna, Langier Julia, Leszczak Oliwier, Łętowski Dariusz, Lofek Julia, Lofek Karolina, Stano Michał, Stano Grzegorz, Ewa Szpak,Trzcińska Weronika, Ania Wawrzyńczak, Zapała Magdalena.

Wokaliści: Gędłek Tomasz, Kowalczyk Karolina, Łętowski Dariusz, Smagacz Natalia, Trzcińska Weronika oraz zespół wokalny działający pod kierunkiem p. Natalii Smagacz.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek