Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dni Jaworzna - odjazdowe świętowanie

11 czerwca 2021, 06:57

Dni Jaworzna - odjazdowe świętowanie

Dni Jaworzna - odjazdowe świętowanie

Odjazdowe Dni Jaworzna odbędą się w weekend 26 i 27 czerwca. Z uwagi na związane ze stanem pandemii kwestie bezpieczeństwa święto naszego miasta będzie miało zupełnie nową formułę. Nie będzie jednej sceny i wielkich, plenerowych koncertów. Artyści będą jeździć po Jaworznie i odwiedzą mieszkańców w tych miejscach, które zwyczajowo są celem weekendowych spacerów. Sceną stanie się górny pokład piętrowego autobusu bez dachu, którym muzycy będą podróżować po Jaworznie. Przystanki zaplanowano w pięciu miejscach.

Warto zarezerwować sobie czas na ostatni weekend czerwca. Bawić się będziemy w godzinach od 16.00 do 21.00. Do Jaworzna przyjedzie dwóch popularnych muzyków: GrubSon i DJ C-BooL.

GrubSon, czyli Tomasz Iwanca pochodzi z Rybnika. To polski raper, wokalista i producent muzyczny. Artysta cieszy się niezwykłą popularnością. Jako pierwszy pobił rekord YouTub’a w liczbie odsłon, a jego piosenka pod tytułem "Na Szczycie”, jako pierwszy utwór hip-hopowy, zdobyła ponad 100 milionów wyświetleń. GrubSon za swoje albumy zdobywał złote i platynowe płyty. Muzyk znany jest z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu.

DJ C-BooL to dziś jeden z najpopularniejszych polskich reprezentantów muzyki klubowej. Naprawdę nazywa się Grzegorz Cebula i pochodzi z Pyskowic. Jest didżejem i producentem, który od kilkunastu lat tworzy muzyczne kawałki cenione na klubowych parkietach. Wszystko zaczęło się od numeru Would You Fee. To ten muzyczny utwór przyniósł muzykowi z Pyskowic ogromną popularność, a C-BooL właśnie wtedy z lokalnego muzyka stał się didżejem znanym w całej Polsce i za granicą. Polak do tej pory prezentował swoje muzyczne dzieła między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, czy w Niemczech.

Piętrowy autobus ze sceną na górnym pokładzie będzie miał w Jaworznie pięć koncertowych przystanków. Postoje zaplanowane są na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosina”, w GEOsferze, w Parku Lotników, w Parku Podłęże i na Plantach. W tych punktach artyści zagrają swoje znane, popularne i lubiane kawałki. Każdy występ będzie trwał około 20-25 minut.

W tygodniu poprzedzającym Odjazdowe Dni Jaworzna pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w różnych miejscach miasta będą rozdawać ulotki z informacjami na temat dat, miejsc i godzin występu artystów.

Choć liczba zakażeń koronawirusem spada i pandemiczne obostrzenia mocno złagodzono, to jednak warto pamiętać, że podczas koncertów należy zachowywać wszystkie zalecenia. Obowiązkowy jest odstęp, a tam, gdzie nie można go zachować, to należy mieć maseczkę ochronną, zasłaniającą usta i nos.

Więcej informacji na https://mckis.jaworzno.pl/