Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Koncert Noworoczny przeniesiony

7 grudnia 2020, 07:41

Koncert Noworoczny - fot. MCKiS Jaworzno

Koncert Noworoczny - fot. MCKiS Jaworzno

Pandemia bardzo mocno wpływa na kalendarz imprez kulturalnych. Niestety, ze względów bezpieczeństwa, odwoływać trzeba kolejne ważne i lubiane przez jaworznian wydarzenia. Mimo że do stycznia został jeszcze miesiąc, to już wiadomo, że jubileuszowy - dwudziesty Koncert Noworoczny również się nie odbędzie. Wydarzenie nie zostanie jednak zupełnie odwołane, a jedynie przeniesione na kolejny rok.

Te wyjątkowe obchody przesunięto na kolejny rok. Dzięki temu z okazji jubileuszu zorganizować będzie można naprawdę wspaniałą uroczystość.

Koncert Noworoczny to najbardziej prestiżowa impreza muzyczna w Jaworznie. To niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie wzorowane jest na słynnych wiedeńskich koncertach noworocznych. Muzyczne święto tradycyjnie organizowane jest w jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. Koncert Noworoczny gromadził nawet ponad 1200 melomanów. Wśród gości byli nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale też sąsiedzi z Małopolski i Śląska. Wyjątkiem były lata 2019 i 2020, kiedy to trwał remont obiektu administrowanego przez MCKiS. Wtedy melomani spotkali się w pięknej sali koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury.

Długa historia koncertów sprawiła, że widzowie mieli okazję wysłuchać i oglądać na deskach jaworznickiej sceny gwiazdy opery i operetki, znane orkiestry filharmoniczne oraz wspaniałych dyrygentów. W Jaworznie wystąpili między innymi Grażyna Brodzińska, Bogusław Morka, Romana Jakubowska-Handke, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert, Wiesław Ochman czy Bogusław Kaczyński.

W tym roku na deskach Młodzieżowego Domu Kultury podczas Koncertu Noworocznego wystąpiło 12 Tenorów oraz Lwowska Orkiestra Kameralna pod batutą Woytka Mrozka. Wysłuchać można było wówczas przebojów pochodzących z repertuaru m.in. Andrei Bocellego, a także tych z arii operowych i musicali. Aby w muzycznym święcie uczestniczyć mogli wszyscy zainteresowani, Koncert Noworoczny w Młodzieżowym Domu Kultury zorganizować trzeba było w dwóch turach.

W związku z pandemią nie będzie w tym roku również lubianych przez jaworznian grudniowych imprez. Odwołać trzeba było między innymi wizytę św. Mikołaja na jaworznickim Rynku. Nie będzie też okazji do zakupu oryginalnych ozdób świątecznych, bo Jarmark Bożonarodzeniowy również się nie odbędzie. Odwołać trzeba było również wspólne kolędowanie, podczas którego harcerze przekazywali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.