Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Mikołajki z Biblioteką

4 grudnia 2020, 07:30

Mikołajki z Biblioteką

Mikołajki z Biblioteką

Kontynuując wieloletnią tradycję Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, związaną z organizacją świątecznego spotkania z Mikołajem, w tym roku opracowano projekt pt. "Dzielmy się dobrem", mający na celu krzewienie czytelnictwa, popularyzację literatury, integrowanie rodziny we wspólnym działaniu oraz umacnianie więzi pomiędzy bliskimi, będącymi reprezentantami różnych pokoleń.

Program obejmuje: emisję spektaklu muzycznego pt. "Kryształowa Królowa Śniegu", opartego na motywach baśni H. Ch. Andersena z elementami multimedialnymi; biblioteczny teatrzyk pacynek, w którym zaprezentujemy przedstawienie pt. "Podarunek dla Mikołaja" oraz akcję skierowaną do lokalnych placówek społecznych, polegającą na  przygotowaniu i przekazaniu przez Bibliotekę pakietów książek.

Teatrzyk pacynek pt. "Podarunek dla Mikołaja" to przedstawienie oparte na książce o tym samym tytule, opowiada o tym, że równie przyjemne jak otrzymywanie prezentów jest ich dawanie.

Emisje spektaklów zaplanowane zostały na 6 i 7 grudnia o godz. 10.00. Linki do wydarzeń dostępne będą za pośrednictwem bibliotecznego Facebooka: https://pl-pl.facebook.com/bibliotekajaworzno.

Współorganizatorem projektu jest Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie.

Opowieść wigilijna. Teatrzyk pacynek

Choć światowa literatura obfituje w niezliczoną liczbę tekstów o Bożym Narodzeniu, to jednak większość czytelników za najważniejszą lekturę, nawiązującą do tego okresu, uważa "Kolędę prozą", znaną jako "Opowieść wigilijna", autorstwa Charlesa  Dickensa. Inspirowana świętami historia, niosąca ponadczasowe i uniwersalne przesłanie, uwielbiana jest zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. 23 grudnia o godz. 10.00 na bibliotecznym Facebooku, przypomnimy mieszkańcom naszego miasta tą niemal 200-letnią opowieść. Utwór zostanie zaprezentowany w formie teatrzyku pacynek, a autorską interpretację tekstu usłyszymy w wykonaniu Moniki Rejdych - Dyrektor Biblioteki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu.

ObrazekObrazek