Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jak obronić Wawę? Warsztaty informatyczno techniczne

8 września 2020, 10:42

Jak obronić Wawę? Warsztaty informatyczno techniczne

Jak obronić Wawę? Warsztaty informatyczno techniczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie rozpoczyna realizację bibliotecznego projektu "Jak obronić Wawę?". Celem zadania jest opracowanie pierwszej, jaworznickiej, rodzinnej gry miejskiej z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, w której współczesność połączona zostanie z historią Bitwy Warszawskiej.

W opowieści, stanowiącej kanwę scenariusza, znajdą się także wątki dotyczące Jaworzna. W ramach przedsięwzięcia, w dniach 9-10 września br. w godz. 12.00-18.00, w Bibliotece Głównej odbędą się warsztaty informatyczno-techniczne. Uczestnicy zajęć poznają platformę do tworzenia terenowych gier mobilnych oraz nauczą się praktycznej obsługi. Zdobyta wiedza pozwoli na samodzielne tworzenie poszczególnych zadań, przy wykorzystaniu elementów multimedialnych oraz szablonów, które można będzie zmieniać w zależności od potrzeb i koncepcji. Ostatni etap zajęć przewiduje poznanie zasad funkcjonowania modułu z odpowiedziami do gier oraz statystykami, a także modułu służącego do bieżącego monitoringu uruchomionej gry.

W ramach programu Biblioteka nawiązała współpracę z jaworznickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Projekt "Jak obronić Wawę? - rodzinna gra miejska z wykorzystaniem urządzeń mobilnych" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".

Liczba miejsca ograniczona. Szczegóły pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 230.

Obrazek