Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

VI Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne poluZONE już za nami

5 sierpnia 2020, 11:09

Fot. UM Jaworzno | Finał VI Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych poluZONE

Fot. UM Jaworzno | Finał VI Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych poluZONE

27 lipca Jaworzno znowu zamieniło się w Miasto Muzyki i niezwykle muzycznie było przez cały tydzień. W ramach projektu na Rynku występowali młodzi, bardzo utalentowani instrumentaliści i wokaliści z całej Polski, którzy do południa szkolili swój warsztat pod okiem Poluzjantów (Kuba Badach, Grzegorz Jabłoński, Piotr Żaczek, Robert Luty, Marcin Górny i towarzyszący im Damian Kurasz), a wieczorami prezentowali swoje umiejętności mieszkańcom miasta.

Repertuar był niezwykle zróżnicowany i każdy słuchający znalazł coś dla siebie - polskie rockowe szlagiery, melancholijne utwory anglojęzyczne… a wszystko na najwyższym muzycznym poziomie. Tegoroczne poluZONE było tym bardziej wyjątkowe, że po długim lockdownie, i odwołaniu wielu muzycznych wydarzeń, mieszkańcy byli spragnieni imprez kulturalnych, a projekt Jaworzno Miasto Muzyki jest rozrywką kulturalną z górnej półki.

Oczywiście wszystko odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Od poniedziałku do piątku na płycie Rynku codziennie odbywały się bezpłatnie trzygodzinne koncerty.

Podsumowaniem pracy artystów był sobotni koncert finałowy, który był transmitowany on-line.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z warsztatów.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek