Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ruszyła akcja "Lato w mieście"

29 czerwca 2020, 11:51

Ruszyła akcja Lato w mieście

Ruszyła akcja "Lato w mieście"

Miejskie Centrum Kultury i Sportu jak co roku, w ramach akcji "Lato w mieście", przygotowało szereg atrakcji dla każdego. W trakcie wakacji odwiedzając Dom Kultury w Szczakowej oraz pozostałe kluby MCKiS, uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach plenerowych, wycieczkach krajoznawczych i edukacyjnych, a na miejscu uczestniczyć m.in. w warsztatach ceramicznych, warsztatach z recyclingu, w zajęciach plastycznych, teatralnych czy z elementami arteterapii.

Z kolei dla lubiących oglądać filmy Miejskie Centrum Kultury i Sportu szykuje prawdziwe "kino pod chmurką" na Jaworznickich Plantach (szczegóły TUTAJ). To tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników! Wszystko oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny, tak, aby każdy czuł się bezpiecznie. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

Szczegółowy program akcji "Lato w mieście" 2020:

  • Dom Kultury w Szczakowej

Kolory mają moc! To hasło tegorocznej akcji "Lato w mieście", organizowanej w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, która trwać będzie od 1 lipca do 21 sierpnia. W programie m.in. zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne i ceramiczne, zajęcia z elementami arteterapii. Nie zabraknie tu również miejsca na dziecięce improwizacje muzyczne. Wielostronne działanie i poznawanie otaczającego świata zapewnią uczestnikom akcji letniej zabawy teatralne na scenie. W wakacyjnej przygodzie zostaną wykorzystane kolory takie jak, radosny żółty, kontrastowy czarno-biały, ciepły brązowy, wyciszający zielony, orzeźwiający błękitny, po intensywny czerwony. Te barwy zdominują nasze wakacyjne zajęcia, a później wspomnienia z wakacyjnej zabawy. Mamy nadzieję, że główni bohaterowie - kolory, dostarczą wiele radosnych chwil naszym uczestnikom zajęć.

Zapisy pod nr tel.: tel. 32 617 75 38, 32 745 10 35

  • Klub MCKiS "Pod Skałką"

Klub "Pod Skałką" przygotował program pod hasłem "Wakacyjna pracownia pomysłów". W projekcie wakacyjnych zajęć zaplanowano liczne warsztaty m.in. “Przydasiowe warsztaty krawieckie”, “Barwy lata” – malarstwo i rysunek w plenerze, warsztaty ozdabiania techniką decoupage i scrapbookingu, "Przygoda ze sznurkiem" - makramowe sploty. Uczestnicy będą tworzyć teatr obrazkowy Kamishibai oraz miło spędzać czas w klubie rozwiązując tematyczne rebusy i krzyżówki, a wyjścia plenerowe będą inspiracją do tworzenia eko-kompozycji.

Zapisy pod nr tel. 32 660 01 46

  • Klub MCKiS "Wega"

W ramach akcji "Lato w mieście" Klub "Wega" zorganizuje interdyscyplinarne zajęcia świetlicowe pn. "Letni przekładaniec dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym". Zajęcia odbywać się będą w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia, od poniedziałku do piątku. Zaplanowano warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, rozgrywki gier świetlicowych, zajęcia interdyscyplinarne oraz z zakresu profilaktyki zdrowotnej, a także zabawy w plenerze, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci.

Zapisy pod nr tel.: 692 430 612

  • Klub MCKiS "Niko"

Klub "Niko" również zadbał o mnóstwo atrakcji, a plan wakacyjny podzielił na dwie części: warsztatową oraz półkolonie, które odbędą się w dwóch turnusach.

Zapisy pod nr tel.: 32 616 17 53

  • Klub MCKiS "Gigant"

W programie akcji m.in. zajęcia w plenerze, wycieczki i kino.

Zapisy pod nr tel.: 32 616 55 61

  • Klub MCKiS "Kasztan"

Indiańskie zabawy, eko-zajęcia, quizy - to tylko mała część atrakcji przygotowanych przez Klub “Kasztan” w ramach akcji "Lato w mieście". Dodatkowo instruktor ceramiki Małgorzata Wosik przygotowała dla wszystkich chętnych stacjonarny plener ceramiczny. Jest to forma półkolonii, ale tym razem dla osób dorosłych. Warsztaty będą płatne (500 zł). W ramach tej kwoty uczestnicy otrzymają 50 kg gliny i będą mieli możliwość tworzyć ceramiczne arcydzieła podczas kilkudniowego warsztatu.

Zapisy pod nr tel.: 32 616 22 80

Szczegóły na plakatach i stronie www.mckis.jaw.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek