Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Archetti" zaprasza na koncerty on-line

26 czerwca 2020, 07:41

Archetti zaprasza na koncerty on-line

"Archetti" zaprasza na koncerty on-line

KwarantGranie z Archetti to projekt Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna nagrodzony w programie dotacyjnym "Kultura w sieci", finansowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest odpowiedzią na trudną sytuację uczestnictwa w kulturze w czasie międzynarodowej pandemii. W ramach wydarzenia Archetti zagra trzy koncerty transmitowane na żywo na profilu Orkiestry w portalu Facebook.

Koncerty odbędą się w okresie od lipca do września, a w ich programach znajdą się największe dzieła muzyki kameralnej wybitnych kompozytorów, takich jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, Piotr Czajkowski, Dymitr Szostakowicz czy Arnold Schoenberg. Udział w koncertach on-line jest bezpłatny.

Program KwarantGrania:

5 lipca 2020 r. (niedziela), godz. 17:00 - "Muzyka nocy"

  • W. A. Mozart - Eine Kleine Nachtmusik
  • L. Boccherini - Musica notturna della strade di Madrid
  • A. Schoenberg - Verklarte Nacht

23 sierpnia 2020 r. (niedziela), godz. 17:00 - "Wspomnienia"

  • D. Szostakowicz - Symfonia Kameralna op. 110 bis
  • P. Czajkowski - Souvenir de Florence

5 września 2020 r. (sobota), godz. 17:00 - "Zjednoczonej Europie"

  • B. Woytowicz - Etiudy (wybór)
  • P. Mascagni - Intermezzo z Rycerskości Wieśniaczej
  • L. Van Beethoven - Wielka Fuga

Link do Facebooka Orkiestry: www.facebook.com/OrkiestraArchetti/

***

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna działa nieprzerwanie od 2010 roku jako samorządowa artystyczna instytucja kultury. W swojej codziennej działalności artystycznej propaguje muzykę polską, niejednokrotnie prezentując utwory nieznane szerszej publiczności. Zespół sięga zarówno po klasykę muzyki kameralnej, jak również po kompozycje muzyki współczesnej, często wymagającej przekraczania własnych granic, zarówno od instrumentalistów jak i słuchaczy. Ponadto aktywnie wspiera edukację muzyczną poprzez organizowany cykl audycji muzycznych dla najmłodszych oraz specjalne programy dla młodzieży i seniorów. Archetti została uhonorowana między innymi III miejscem na Festiwalu Summa Cum Laude w Wiedniu, I miejscem i maksymalną ilością punktów na festiwalu Europees Muziekfestival voor de Jeugd w Neerpelt oraz II miejscem na Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych w Bydgoszczy. Instytucja współpracowała z takimi artystami jak: Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Szymon Krzeszowiec, Kwartet Śląski, Marek Nosal, Marek Andrysek, Adam Krzeszowiec, Marek Romanowski, Justyna Steczkowska, Ewa Uryga, Krzesimir Dębski,  Kroke, Zespół Raz Dwa Trzy, Marcin Wyrostek i Tango Corazon.