Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kolejne święto aktywnych seniorów

23 września 2019, 14:34

Harmonogram wydarzeń w ramach Tygodnia Seniora 2019

Harmonogram wydarzeń w ramach Tygodnia Seniora 2019

Już po raz czwarty w Jaworznie na tydzień władzę przejmą starsi mieszkańcy miasta. W poniedziałek, 30 września rozpoczyna się kolejny Tydzień Seniora.

Ta niezwykle lubiana inicjatywa, która już na stałe wpisała się w harmonogram miejskich wydarzeń. W tym roku wspólna zabawa zainaugurowana zostanie w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków. Wtedy seniorzy otrzymają symboliczne klucze do miasta, żeby przez tydzień właśnie oni byli w centrum uwagi wszystkich jaworznian. Tradycyjnie na ten tydzień organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, które z pewnością spotkają się ze świetnym jaworznickich seniorów, którzy przecież wielokrotnie pokazali, że są wyjątkowo aktywni.

- Aktywni ludzie to skarb każdego miasta. Tacy są nasi seniorzy, aktywni, uśmiechnięci, pełni życia. Każda edycja święta - Tygodnia Seniora - utwierdza mnie w przekonaniu, że jesień życia nie musi być nudna, że warto dbać o poczucie wspólnoty - podkreślał przy okazji ostatniej edycji tego święta Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Seniorzy w tym roku będą mogli wziąć udział w wielu koncertach, zajęciach sportowych i zabawach tanecznych. Ponownie uruchomiona zostanie bardzo lubiana Kawiarenka Seniora. Szczegółowy harmonogram zamieszczony jest w załączonej grafice. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny!