Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dożynki na byczyńskim rynku

8 września 2019, 15:14

W niedzielę, 8 września na byczyńskim Rynku odbyły się dzielnicowe dożynki. To tradycyjna uroczystość, w której co roku bierze udział bardzo liczna lokalna społeczność.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15.00 uroczystą mszą świętą, po której odbyły się również dożynkowe ceremoniały. Obecni na miejscu Paweł Silbert, Ewa Sidełko-Paleczny - sekretarz miasta oraz Anna Lichota wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej (współorganizatorka wydarzenia) poczęstowali zebranych mieszkańców poświęconym chlebem.

O godz. 16.15 rozpoczęła się część artystyczna. Na rozstawionej na rynku scenie występowali młodzi artyści z lokalnych placówek edukacyjnych i klubu MCKiS Niko, zespół śpiewaczy Byczynianki, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbyły się też pokazy sokolnicze. Na rynku można było podziwiać i skosztować m.in. wyrobów Koła Łowieckiego Kozioł, Jaworznickiego Koła Pszczelarzy czy lokalnych rolników. Były też stanowiska Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna, Byczynianek i Miejskiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, byczyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej czy klubu Niko. Występy trwały do godz. 19.00, a po nich rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził Dariusz Fec.

Dożynki dzielnicowe obchodzone są tradycyjnie i bardzo uroczyście na byczyńskim rynku po tym, jak został on w 2016 roku wybudowany w ramach projektu Miasto 7 Rynków. Organizatorami tegorocznych byczyńskich dożynek byli: Prezydent Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Anna Lichota i Koło Łowieckie Kozioł.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek