Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno znów będzie najlepiej brzmiącym miastem w Polsce!

25 lipca 2019, 13:21

fot. MCKiS Jaworzno Wspólne zdjęcie muzyków po zeszłorocznym koncercie podsumowującym warsztaty PoluZONE

fot. MCKiS Jaworzno Wspólne zdjęcie muzyków po zeszłorocznym koncercie podsumowującym warsztaty PoluZONE

Już w niedzielę, 28 lipca rusza V edycja PoluZONE z muzykami zespołu Poluzjanci - najbardziej wyjątkowych warsztatów muzycznych w Polsce. Na to wydarzenie co roku przybywa wielu niezwykle utalentowanych muzyków z całego kraju, a dzięki nim nasze miasto przez tydzień rozbrzmiewa fantastycznymi dźwiękami.

Organizatorami V Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE są: Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Centrum Edukacyjno - Artystyczne Fabryka Talentów wraz z Urzędem Miasta. Warsztaty będą trwały od niedzieli, 28 lipca do soboty, 3 sierpnia. Do Jaworzna ponownie przybędzie setka młodych artystów, by uczyć się pod okiem muzyków zespołu Poluzjanci: Kuby Badacha, który poprowadzi klasę wokalu, Roberta Lutego, który zajmie się perkusistami, Piotra Żaczka, odpowiedzialnego za grupę basistów, Grzegorza Jabłońskiego, który będzie nadzorował klawiszowców i Marcina Górnego, który przejmie klasę studia. Do Poluzjantów kolejny raz dołączy Damian Kurasz, który zajmie się kształceniem gitarzystów. To absolutnie wyjątkowe warsztaty, przez wielu muzyków uważane za najbardziej prestiżowe i najlepsze w Polsce, a uczestnicy z poprzednich edycji zdecydowanie podkreślają takie opinie.

Na warsztaty jeżdżę od pewnego czasu. Już 3 lata z rzędu na różne, przeróżne. Zawsze słyszało się o PoluZONE, że to są młode, ale genialne warsztaty. Postanowiłem spróbować i wcale nie żałuję – mówił w ubiegłym roku Dobrosław Jabłoński z klasy studia.

Ci, którzy uczestniczyli już w PoluZONE, zgodnie twierdzą, że takiego sposobu prowadzenia zajęć nie spotkali nigdzie indziej.

To, co wyróżnia te warsztaty, to praca zespołowa. Są też lekcje indywidualne, ale głównie pracujemy w grupie i uczymy się od razu słuchać nawzajem, komunikować, pracować w zespole – mówiła Nicol Błońska z klasy wokalu.

Nastawienie na pracę w zespole, a przy tym zwrócenie uwagi na indywidualne problemy sprawia, że uczestnicy czują się pewniej i z dnia na dzień poprawiają swoje umiejętności, co potwierdził w 2018 roku na zakończenie warsztatów Grzegorz Jabłoński.

W tym roku niesamowite było to, że w kilka dni nastąpiła tak kolosalna zmiana. Jestem przeszczęśliwy, widząc że te nasze uwagi, sugestie są przyswajane i wcielane w życie. I to działa. Co wieczór na Rynku mogliśmy zobaczyć efekt – zaznaczył muzyk.

Każdego wieczora można będzie bezpłatnie uczestniczyć w jam sessions, by na bieżąco obserwować, jakie zmiany zachodzą u młodych muzyków. Całość zakończy koncert, który odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia na Rynku w Jaworznie. Będzie to nie tylko zwieńczenie ciężkiej pracy wielu osób, ale również okazja do cieszenia uszu wyjątkowymi dźwiękami i najlepszymi klimatami muzycznymi.

Warsztaty PoluZONE odbywają się pod honorowymi patronatami Dariusza Starzyckiego, wicemarszałka Województwa Śląskiego oraz Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna.

Zapraszamy do zobaczenia obszernej relacji z ubiegłorocznej edycji i posłuchania opinii uczestników: