Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rocznica wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem

26 czerwca 2019, 13:57

W tym roku mija 609 lat od pogromu wojsk krzyżackich przez połączone siły polskie króla Władysława II Jagiełły i litewskie wielkiego księcia Witolda Kiejstutowicza na polach pod Grunwaldem.

 

W Jaworznie od wielu lat organizowane są obchody tego ważnego dla polskiej historii zwycięstwa. W niedzielę, 7 lipca odbędzie się z tej okazji w Szczakowej rodzinny piknik, który wpleciony będzie też w cykl Aktywne Dzielnice.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 mszą świętą w kościele św. Elżbiety Węgierskiej. O godz. 17.00 przed pomnikiem grunwaldzkim złożone zostaną kwiaty, odbędą się też pokaz walki rycerskiej i parada konna. O godz. 17.30 zacznie się rodzinny piknik, podczas którego jak zwykle zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

- Zabawa odbędzie się na parkingu przy Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego. Wystąpią jaworznickie zespoły śpiewacze, odbędą się warsztaty dla dzieci, a starsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w kowalstwie artystycznym. Na miejscu rozstawiona będzie wioska szlachecka, w której odbędą się tematyczne pokazy i warsztaty. Dla uczestników przygotujemy również poczęstunek, a na koniec zaprosimy na zabawę taneczną - wylicza Agata Stelmachów, kierownik zespołu obiektów kulturalnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

 

Na piknik grunwaldzki zapraszają: Prezydent Miasta Jaworzna, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie (Dom Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej).

Obrazek