Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Za nami pierwszy dzień święta miasta!

16 czerwca 2019, 12:25

fot. UM Jaworzno

fot. UM Jaworzno

Świetne koncerty, wyjątkowe atrakcje dla dzieci, tropikalna pogoda i tłumy ludzi na Azotanii. Tak wczoraj (15 czerwca) rozpoczęły się tegoroczne Dni Jaworzna.

Muzycznym emocjom początek dał zespół The Dumplings. Pochodzący z Zabrza skład wystąpił już w naszym mieście podczas Festiwalu Energii w 2015 roku. Wtedy mogliśmy ich oglądać na małej scenie. Tym razem zagrali już jako gwiazdy, a ich koncert mocno rozgrzał przybyłą na stadion przy ul. Moniuszki publiczność. Drugim artystą, który pojawił się wczoraj na jaworznickiej estradzie był Grzegorz Hyży. Ten bardzo popularny, zwłaszcza wśród młodych słuchaczy, artysta rozpoczął swoją ogólnopolską karierę świetnymi występami w programie X-Factor w 2013 roku. Od tego czasu nagrał dwie płyty i kilka bijących rekordy słuchalności singli. Podczas wczorajszego koncertu zaprezentował się ze swoim zespołem fenomenalnie, a wykonywana przez niego mieszanka nowoczesnego rocka i popu mogła spodobać się nie tylko jego fanom, ale również słuchaczom mniej obeznanym z jego twórczością. Ostatnim artystą, który zaprosił publiczność do bardziej klubowych klimatów, był krakowski producent muzyczny i DJ, Gromee. Muzyk reprezentował nasz kraj w ubiegłym roku w konkursie Eurowizji. Jego wczorajszy występ w towarzystwie fantastycznej saksofonistki Arety Chmiel oraz charyzmatycznej wokalistki Ani Rosochackiej dosłownie porwał słuchaczy do energetycznego tańca. Koncert skończył się kilka minut przed północą!

Oprócz uczty muzycznej organizatorzy przygotowali świetne atrakcje dla dzieci. Na stadionie pojawiły się m.in. dmuchańce, jakich do tej pory nie widzieliśmy w Jaworznie. To dobra wiadomość dla rodziców, którzy bez obaw mogą zabrać swoje pociechy na koncerty i cieszyć się muzyką, kiedy dzieciaki będą fantastycznie się bawić. Przy tej okazji warto dodać, że w okolicy wejścia na stadion znajduje się stoisko z opaskami-„niezgubkami” dla dzieci. To rozwiązanie, które już sprawdziło się na dużych imprezach w naszym mieście. Warto pamiętać o nim, przychodząc na dzisiejsze koncerty na Azotanii.

Dziś bramy stadionu otwierają się o godz. 16.00, a emocje muzyczne rozpoczynają się o 17.30. Pierwsza z gwiazd, która wystąpi na naszej scenie to Kamil Bednarek ze swoim zespołem. To z pewnością jeden z najbardziej popularnych muzyków młodego pokolenia i najważniejszych reprezentantów polskiego reggae (choć artysta nie stroni od innych gatunków muzycznych). Ma na swoim koncie wszystkie najważniejsze muzyczne nagrody, gra ogromną ilość koncertów i  ciągle zachwyca publiczność. Początek drugiego dnia święta miasta zapowiada się zatem znakomicie. Po Bednarku na scenie pojawi się jaworznicki fenomen – zespół blunt razor. Ci młodzi muzycy, tworzące eksperymentalne brzmienia oparte na indie rocku, zdążyli już zachwycić takie gwiazdy jak Dawid Podsiadło czy Kasia Nosowska. Mają na swoim koncie występy przed O.S.T.R., Maciejem Maleńczukiem i Lao Che oraz zwycięstwa w kilku ogólnopolskich konkursach dla młodych muzyków. To wschodząca gwiazda nowoczesnej sceny rockowej, która z powodzeniem może prezentować się również poza granicami naszego kraju (ich autorskie teksty pisane są po angielsku). Tegoroczne Dni Jaworzna zamknie występ zespołu Ørganek z charyzmatycznym wokalistą Tomaszem Organkiem. Znany m.in. z cyklu Męskie Granie artysta w ciągu ostatnich lat kilkukrotnie lądował na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki oraz innych, liczących się, zestawień. Jego energetyzujący występ będzie na pewno fantastycznym dopełnieniem tegorocznego święta naszego miasta.

Na Dni Jaworzna zapraszają prezydent Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu.
 
 
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek