Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Aktywnie na nowym rynku w Niedzieliskach

10 czerwca 2019, 15:38

fot. UM Jaworzno

fot. UM Jaworzno

Kolejny piknik z cyklu Aktywne Dzielnice za nami. Tym razem bawiliśmy się w Niedzieliskach, na nowo otwartym dzielnicowym rynku

W niedzielę, 9 czerwca prezydent Paweł Silbert, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi zaprosili mieszkańców na drugi w tym roku piknik rodzinny w ramach akcji Aktywne Dzielnice, która została zainaugurowana w ubiegłym roku, jako część dużego programu społecznego "Jaworzno Wspiera Rodziny".

Zabawę rozpoczęły ok. godz. 16.10 występy przygotowane w Szkole Podstawowej nr 3. Na scenie i przed nią zaprezentowali się zarówno nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni jak i uczniowie placówki. Przygotowali interpretacje wierszy, piosenki, taniec i scenki teatralne. Po prezentacji szkolnej wystąpiły jeszcze schola Kantyczki z parafii św. Jana Kantego, kierowana przez Renatę Pociechę i ks. Andrzeja Krupę oraz zespół śpiewaczy Jaworznianki. Przeprowadzone zostały również quiz profilaktyczny oraz trójbój sprawnościowy dla dzieci. W obu konkursach do wygrania były atrakcyjne nagrody, a uczestniczące w nich dzieciaki zdecydowanie dały z siebie wszystko - quiz udało się rozstrzygnąć dopiero po trudnej dogrywce! Przez cały czas niedzielnego pikniku uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Przygotowano: największą w Jaworznie dmuchaną zjeżdżalnię, kącik malucha, malowanie twarzy, strefę sportowo-rekreacyjną, gry wielkoformatowe, zapasy sumo czy mini strefę gastronomiczną, którą zapewniła SP 3. Mnóstwo radości dzieciakom sprawili strażacy, którzy w to upalne popołudnie schłodzili uczestników wodą.

Wydarzenie było jednocześnie imprezą otwierającą nowy Rynek Kultury i Rozrywki - inwestycję, która powstała ze środków Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Na niezagospodarowanym wcześniej, sporym terenie przy Szkole Podstawowej nr 3 powstała przestrzeń, w której można teraz wygodnie urządzać podobne dzielnicowe wydarzenia, integrujące lokalną społeczność. Centralnym punktem jest wyłożony kostką okrągły plac, ozdobiony różą wiatrów, wokół którego ustawione zostały drewniane altanki, ławki i inne elementy małej architektury. Są też plac zabaw oraz niewielka siłownia. Mieszkańcy podczas niedzielnego pikniku podkreślali, że oprócz walorów społecznych i estetycznych, nowy rynek będzie miał też istotny, pozytywny wpływ na bezpieczeństwo (zwłaszcza uczniów SP3, wracających tamtędy ze szkoły) w tym miejscu. Wysoka frekwencja na pikniku i pozytywne opinie o rynku pozwalają przypuszczać, że mieszkańcy Niedzielisk będą chętnie korzystać ze swojej nowej dzielnicowej przestrzeni.

Na kolejny piknik z cyklu Aktywne Dzielnice zaprasza do Jelenia „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna w sobotę, 29 czerwca. Wcześniej, w weekend 15 i 16 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Moniuszki (Azotania) odbędzie się największa miejska impreza - Dni Jaworzna. Podczas tegorocznego święta miasta wystąpią: The Dumplings, Grzegorz Hyży i Gromee (sobota) oraz Kamil Bednarek, blunt razor i Ørganek (niedziela). Wstęp jest darmowy!

Cykl Aktywne Dzielnice jest współfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek