Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Festiwal Jawor - uroczysta gala finałowa

24 maja 2019, 17:06

Festiwal Jawor - uroczysta gala finałowa

Festiwal Jawor - uroczysta gala finałowa

Ponad tysiąc młodych artystów wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor. W piątek, 25 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w osiedlu Stałym odbyła się finałowa gala przeglądu, który zorganizowany był przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz MDK już po raz 19.

Uczestnicy na przełomie marca i kwietnia rywalizowali w przeglądach form teatralnych, wokalnych i tanecznych. Dla przedszkolaków zorganizowany był przegląd pod hasłem "Z ekologią na Ty". Odbyły się również konkursy: plastyczny, którego temat brzmiał: "Co nam w duszy gra - paleta uczuć i emocji" oraz recytatorski. W tym drugim wyodrębnione były dwa tematy. Dla uczniów szkół podstawowych to "Ponad światem - fantastyka w literaturze", a dla starszych uczestników "Życie ukryte w słowach na przykładach literatury polskiej". Jurorzy przyznawali wyróżnienia i miejsca na podium, a w niektórych kategoriach również Grand Prix. Protokoły konkursowe, zawierające listę nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych przeglądach będą dostępne na stronie www.mdk.jaw.pl. W tym roku w Jaworze startowali artyści z kilkunastu miejscowości z województw śląskiego i małopolskiego.

Festiwal organizowany jest pod patronatem Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna. Jego pełnomocnik ds. przedsiębiorczości i współpracy społecznej, Łukasz Kolarczyk zaapelował do młodych, utalentowanych wykonawców, by nadal realizowali swoje artystyczne pasje.

- Cieszę się, że dziś tak okazywaliście swoje emocje, nie kryliście tej waszej artystycznej iskry. I to jest ważne. Pielęgnujcie ją w sobie, rozwijajcie. Nie dajcie się zaszumieć i bądźcie sobą tam, gdzie się tylko da – mówił podczas gali. Tadeusz Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej, przypomniał, że za rok odbędzie się ważna, jubileuszowa edycja Jawora. Podkreślił też istotną rolę opiekunów, instruktorów, rodziców oraz organizatorów i jurorów, bez których to wydarzenie nie miałoby tak ważnej rangi i wysokiego poziomu. - Zastanawiam się, czy w przyszłym roku festiwal ze szczebla regionalnego, nie stanie się wydarzeniem ogólnopolskim, czego też przy tej okazji życzę - dodał.

Gratulacje i życzenia złożyła uczestnikom również Irena Wojtanowicz - Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek