Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jeunesses Musicales za nami

4 marca 2019, 08:49

Jeunesses Musicales za nami - fot. MCKiS Jaworzno

Jeunesses Musicales za nami - fot. MCKiS Jaworzno

Zakończyło się coroczne święto muzyki! Od czwartku, 28 lutego do niedzieli, 3 marca 2019 r. w Jaworznie odbyły się XXXVII Dni Muzyki "Jeunesses Musicales", czyli wyjątkowa seria zimowych koncertów, podczas których zaprezentowana została muzyka w najlepszym wydaniu.

Podczas pierwszego dnia jaworznickiego festiwalu przyjaciele, znajomi, współpracownicy uczcili pamięć Zbigniewa Rutkowskiego, wykonując kilkanaście, wybranych z wielu, jego utworów. Był to  wieczór pełen wspomnień i wzruszeń.

W piątek jaworzniccy słuchacze mieli okazję wzięcia udziału w koncercie z jaworznickim akcentem Koncert ELECT.RO Janyga - Jońca - Kurasz. To elektroniczny, eksperymentalny projekt trójki muzyków, w którym pełne kolorów ambientowe brzmienia przeplatały się z gitarowymi i syntezatorowymi dźwiękami. Koncert ELECT.RO był przepiękną, głęboką podróżą wgłąb muzyki, w której instrumenty i głos stanowiły integralną całość, wprowadzającą słuchacza w niecodzienny nastrój.

Następne dni były muzyczną ucztą w wykonaniu zespołu Mirki Szawińskiej oraz Renaty Przemyk. Oba koncerty okazały się niesamowitymi spotkaniami widza z artystami z najwyższej półki.

fot. MCKiS Jaworzno

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek