Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworznicki Festiwal Komedii

11 lutego 2019, 13:16

Jaworznicki Festiwal Komedii

Jaworznicki Festiwal Komedii

Jaworznicki Festiwal Komedii 2019 już wkrótce! W ramach festiwalu (15-17 marca br.) odbędą się trzy spektakle główne. Pierwszy to teatralny, klasyczny monodram komediowy, brawurowo grany przez uwielbianego dyrektora teatru Korez - Mirosława Neinerta. Dwa pozostałe, to po raz pierwszy w Jaworznie, spektakle komedii improwizowanej. Zapraszamy! Bilety już w sprzedaży.

Plan imprezy:

-----------------------------------------------------------------

**15 marca 2019 godz. 18.00 / Teatr Sztuk w Jaworznie / bilety: 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu spektaklu)
Bilety i karnety do nabycia i rezerwacji od 1 lutego 2019:
Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. A. Mickiewicza, tel. 32 616 28 79 lub info@teatrsztukwjaworznie.pl

"KOLEGA MELA GIBSONA"

autor: Tomasz Jachimek
na scenie: Mirosław Neinert
reżyser: Waldemar Patlewicz
głosów użyczyli: Krzysztof Cugowski, Ireneusz Załóg

Nagrody:

  • "Złota Maska 2008" - spektakl roku
  • Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego w Warszawie - nagroda główna
  • XII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2008 w Tarnowie - nagroda aktorska
  • Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Zderzenie 2008 w Kłodzku

Tekściarz, satyryk i konferansjer Tomasz Jachimek napisał "Kolegę Mela Gibsona" na pohybel artystom - aktorom, których śmiesznostki bezprzykładnie i z rozbrajającą niefrasobliwością zdradza szerokiej widowni. Feliks Rzepka, ukazany w niecodziennej dla artysty sytuacji (przesłuchanie na komisariacie) jest egzemplifikacją "wybitnego" aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu. W składanych zeznaniach, upajając się poświęconą mu uwagą komisarza, odsłania kulisy apogeum swojej sławy, blaski i cienie artystycznego żywota, niedowierzanie wobec przełomu w jego karierze i chaotyczne posunięcia, do jakich ów zawodowy zakręt go pchnął.

Mirosław Neinert, grający Rzepkę, w poczuciu pełnej bezkarności podrwiwa sobie z aktorów - chałturników, co za polonijne dolary są skłonni i „Majteczki w kropeczki” zaśpiewać i striptiz zrobić, obnaża sekrety osobistego życia artystów i ich rodzin (które za zasługi cierpliwości i codziennego męczeństwa winny być natychmiast kanonizowane); po piórach obrywają też krytycy - ci przychylni pospołu z przychylnymi inaczej; cięty język aktora nie oszczędza nawet sponsora przedstawienia...

-----------------------------------------------------------------

**16 marca 2019 godz. 18.00 / Teatr Sztuk w Jaworznie / bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu imprezy)

Bilety i karnety do nabycia i rezerwacji od 1 lutego 2019:
Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. A. Mickiewicza, tel. 32 616 28 79 lub info@teatrsztukwjaworznie.pl

Grupa AD HOC
WIECZÓR KOMEDII IMPROWIZOWANEJ

Jest to spektakl składający się z kilkunastu skeczy oraz piosenek tworzonych na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Tutaj może wydarzyć się wszystko! Widzowie decydują o najważniejszych kwestiach - wybierając postaci, miejsca akcji lub temat, który zainspiruje do stworzenia sceny "tu i teraz".

Muzyka na żywo, tworzona przez pianistę z wieloletnim doświadczeniem, stanowi dodatkowy atut wzbogacający występ. Od wielu lat Grupa AD HOC współpracuje również z zespołem muzycznym ImproBand, który często stanowi dodatkową atrakcję wieczoru.

Ze względu na improwizowany charakter występu, może on nawiązywać do branży, tematu eventu lub charakteru firmy organizującej wydarzenie.

Każdy z występów to wyjątkowe wydarzenie. Spontaniczność, nieprzewidywalność oraz energia z jaką tworzone są kolejne sceny, składają się na niezapomniane widowisko. Najważniejszym elementem występu jest publiczność, która kieruje jego przebiegiem. Oznacza to, że publiczność nie tylko ogląda, ale również, w trakcie spektaklu, staje się jego współtwórcą. Prowadzący ma ciągły kontakt z widzami - aktywizuje ich, uruchamia kreatywność, czerpie od odbiorców zarówno pomocne wskazówki, jak i trudniejsze sugestie, które stają się wyzwaniem dla występujących.

W repertuarze znajdują się również improwizowane sceny, w których to widz występuje razem z improwizatorami na scenie. Żadna inna forma występu scenicznego nie angażuje publiczności w tak dużym stopniu, jak występ improwizowany".

W skład Grupy AD HOC wchodzą:
Alan Pakosz
Jan Malinowski
Michał Próchniewicz
Michał Jeffrey Ociepa
Aneta Stokes
Karol Bulski (Muzyk)

**16 marca 2019 godz. 20.30 / Jazz Club Muzeum / bilety: 20 zł
Konkurs OPEN MIC - STAND-UP NIGHT / tylko dla dorosłych
Wieczór prowadzi komik z Warmii - Arkadiusz Jaksa Jakszewicz
Otwarty mikrofon dla każdego!

W programie dziesięciu komików z całej Polski walczących o nagrody publiczności. Będzie także możliwość, by na scenę wyszli kompletni debiutanci. Chętni (po wcześniejszym zgłoszeniu do organizatora) będą mieli możliwość wyjścia na scenę i zaprezentowania swoich żartów w określonym czasie (liczba miejsc ograniczona). Zgłoszenia uczestników na stronie wydarzenia na FB od 1 lutego.

BILETY: www.kupbilecik.pl/impreza-33986-open.mic..standup.night.tylko.dla.doroslych.jaworzno.html

-----------------------------------------------------------------

**17 marca 2019 godz. 18.00 / Teatr Sztuk w Jaworznie / bilety: 35 zł (w przedsprzedaży) 40 zł (w dniu imprezy)
Bilety i karnety do nabycia i rezerwacji od 1 lutego 2019:
Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. A. Mickiewicza, tel. 32 616 28 79 lub info@teatrsztukwjaworznie.pl

"ŚLIWKA i TERMOS" - spektakl improwizowany

Kuba "Śliwka" Śliwiński i Wojciech "Termos" Tremiszewski improwizują od początków pojawienia się tego gatunku komedii w kraju. Robili i robią to w takich projektach jak: W Gorącej Wodzie Kompani, Improskład, Peleton, W Trzech Osobach, The Teacocks, czy Solo Impro. Tremiszewski także może być kojarzony z działalnością w Kabarecie Limo, w serialu "Spadkobiercy" wcielił się w rolę Warrena. Ich duet odznacza się bardzo dużą dozą absurdu, kosmosu i szaleństwa. A jednocześnie improwizacja w ich wykonaniu składa się w klarowną fabularnie opowieść.

Aktorzy na początku zbierają od widzów parę sugestii, dotyczących postaci, miejsc i tematów, a następnie przeobrażają je w krzywym zwierciadle improwizowanej komedii, by powołać do życia spektakl. A ten jest bardzo dynamiczny, pełen wielkich emocji, suspensu, nieoczekiwanych zwrotów akcji, a także spektakularnych efektów specjalnych.

--------------------------------------------------------------

KARNETY
Karnety w cenie 100 zł (przedsprzedaż w dniu imprezy 120 zł), dotyczą przedstawień wystawianych w Teatrze Sztuk w Jaworznie (karnety nie obowiązują na imprezy towarzyszące - Stand-Up oraz na warsztaty improwizacji. Bilety oraz karnety w przedsprzedaży do nabycia rezerwacji od 1 lutego 2019:
Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. A. Mickiewicza, tel. 32 616 28 79 lub info@teatrsztukwjaworznie.pl

----------------------------------------------------------------

Dodatkowo w dniach 16-17 marca zostaną zorganizowane profesjonalne warsztaty szkoleniowe w zakresie teatralnej improwizacji scenicznej. Warsztaty odbywać się będą pod okiem profesjonalnych aktorów, specjalizujących się w tej sztuce. WARSZTATY SĄ DARMOWE, obowiązują zapisy.

W sobotę, 16 marca o godzinie 10.00, warsztaty poprowadzi najbardziej znana w kraju grupa improwizacji - AD HOC z Krakowa. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych. Doświadczenie telewizyjne grupy poparte jest współpracą z TVP, Polsatem i Comedy Central. Pomysłodawcy i organizatorzy największego w Polsce festiwalu improwizacji komediowej "ImproFest".

W niedzielę, 17 marca odbędą się warsztaty o godzinie 10.00 oraz 14.00. Warsztaty Improwizacji poprowadzą komicy z Trójmiasta: Kuba "Śliwka" Śliwiński i Wojciech "Termos" Tremiszewski. Od lat występują na scenach całego kraju, a także prowadzą warsztaty dla początkujących, a także zaawansowanych improwizatorów.

Warsztaty skierowane są do osób od 14 roku życia. Uczestnicy dzieleni są na grupy wiekowe (młodzież szkolna, osoby dorosłe). W sumie odbędzie się 9 godzin DARMOWYCH zajęć, odbiorcami są w zamyśle osoby, które amatorsko występują na deskach naszych miejskich ośrodków kultury. Ilość miejsc ograniczona, zapisy od 1 lutego. Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku.