Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapraszamy na XXVII Spotkania Teatralne

18 października 2018, 12:35

Zapraszamy na XXVII Spotkania Teatralne, które odbędą się od 24 do 28 października 2018 r.

Zapraszamy na XXVII Spotkania Teatralne, które odbędą się od 24 do 28 października 2018 r.

Zapraszamy na XXVII Spotkania Teatralne, które odbędą się od 24 do 28 października 2018 r. Tym razem proponujemy występy Teatru Sztuk oraz zaprzyjaźnionych grup teatralnych. Jak zwykle nie zabraknie aktorów z najwyższej półki. W ramach spotkań odbędą się również warsztaty teatralne.

24 października (środa), godz.10.00 - 11.30 i 12.00 - 13.30
"Reflektory to nie potwory" czyli jak stanąć przed publicznością - warsztaty teatralne dla dzieci (zapisy tel. 32 616 28 79)
prowadzi Barbara Wójcik - Wiktorowicz
bilety 10 zł

25 października (czwartek), godz.18.00
"Krótka historia o wilkach i kozach" - etiuda w wykonaniu Grupy Niebieskie Żarówki pod kierunkiem Katarzyny Pokuty
opracowanie dźwiękowe: Maciej Talaga
Obsada: Kacper Kaszuba, Karol Kuligowski, Leon Nosek, Marcel Chramiec, Mateusz Chramiec, Filip Wierzba, Wojtek Kamiński, Paulina Sobieniowska, Nassim Guesmi, Sylwia Kaszuba, Joanna Sobieniowska
wstęp wolny - wejściówki

Niebieskie żarówki to dziecięca grupa teatralna, która powstała w trakcie warsztatów z cyklu Kulturalny Autyzm, odbywających się w CK Teatr Sztuk w Jaworznie. W czasie ostatniego roku udało nam się przygotować spektakl pt.: "Krótka historia o wilkach i kozach". Zapraszamy zatem na premierę i zarazem nasz debiut sceniczny. W programie oprócz krótkiego przedstawienia zaplanowaliśmy prelekcje: "Autyzm. Co robić?" -  Agnieszka Augustynek, "Przełamywanie stereotypów zachowań i funkcjonowania osób z autyzmem, w kontekście aktywności artystycznej" - Katarzyna Korlacka.

26 października (piątek), godz.18.00
"Miłość szuka mieszkania" - spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie
scenariusz: Jerzy Jurandot
reżyseria: Jan Korwin - Kochanowski
muzyka: Aleksander Brzeziński
obsada: Zuzanna Batka, Dominik Buksa, Kamil Bzukała, Mateusz Figiel, Judyta Jakubińska, Magdalena Kuźnik, Sylwia Sokołowska, Joanna Płonka,Tomasz Zieliński
bilety 15 zł

"Miłość szuka mieszkania" Jerzego Jurandota opowiada o perypetiach miłosnych młodych mieszkańców getta oraz o ich perypetiach mieszkaniowych. Sztuka ta wystawiana była w teatrze Femina podczas wojny. Stała się wtedy prawdziwym hitem, gdyż w zabawny i wzruszający sposób opisywała trudy życia w ogarniętym wojną mieście. Rękopis sztuki zakopano pod ziemią gdzie przeleżał aż do końca wojny.

27 października (sobota), godz.18.00
"Trudny przypadek Jula Waldeckiego" - spektakl Teatru Podtekst
reżyseria: Michał Skiba
obsada: Kinga Ursoń, Magdalena Czekaj, Maja Nowak, Patrycja Kawa, Róża Brzeska, Michał Młyński, Radosław Myszka, Maciej Pytel
bilety 15 zł

Akcja spektaklu toczy się w kawalerce, do której ciągle ktoś wchodzi skutecznie utrudniając prace twórczą młodego literata - Juliusza Waldeckiego. Zabawne dialogi, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz zaskakujące zwroty akcji, wywołają u Państwa niezapomniane wrażenia teatralne.

28 października (niedziela), godz.18.00
"Bóg, ja i pieniądze" monodram w wykonaniu Hanny Bieluszko
scenariusz i reżyseria: Maciej Wojtyszko
bilety 35 zł

Czy kobieta która prowadzi szare, codzienne życie może przeżyć coś niespodziewanego i pięknego? Czy watro walczyć o miłość sprzed lat? I jak to jest z naszymi relacjami z Panem Bogiem, Losem i Przeznaczeniem? "Bóg, ja i pieniądze" to trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości, która może zdarzyć się zawsze… Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła. W monodramie występuje Hanna Bieluszko, aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, znana również z seriali "M jak miłość" (jako Renia Zakrzewska) oraz "Barwy szczęścia" (jako Krystyna Złota).

Obrazek