Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Konkurs poetycki "O Złotą Lirę"

17 października 2018, 12:57

Konkurs poetycki O Złotą Lirę

Konkurs poetycki "O Złotą Lirę"

16 października br. w Klubie "Relax" już po raz XIV odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Złotą Lirę" organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, "eM Band"  Orkiestrę Rozrywkową Miasta Jaworzna, Klub "Relax" oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie.

Celem konkursu organizowanego niezmiennie od 14 lat jest rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozwijanie aktywności twórczej oraz promocja miasta Jaworzna. W konkursie mogły wziąć udział osoby bez ograniczenia wiekowego w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku zaproponowano dwie kategorie tematyczne prac: wiersze o dowolnej tematyce oraz wiersze o tematyce związanej z Jaworznem.

W uroczystości wziął udział między innymi Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, który wręczył laureatom dyplomy i nagrody. Cieszy fakt, że z roku na rok coraz większa grupa dzieci, młodzieży oraz dorosłych bierze udział w konkursie przelewając na papier swoje myśli, uczucia i obserwacje pokazując piękno otaczającego nas świata.

ObrazekObrazekObrazekObrazek