Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Aktywne Dzielnice - Dąbrowa Narodowa i Planty

12 lipca 2018, 13:45

Aktywne Dzielnice - Dąbrowa Narodowa i Planty

Aktywne Dzielnice - Dąbrowa Narodowa i Planty

Już w ten weekend, aktywnymi dzielnicami będą Dąbrowa Narodowa i Śródmieście. W sobotę, 14 lipca przy strażnicy OSP w Dąbrowie Narodowej o godz. 16.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Z kolei w niedzielę, 15 lipca o godz. 16.00 mieszkańcy spotkają się na jaworznickich Plantach, gdzie będą mogli posłuchać koncertów inaugurujących tegoroczną edycję II Letniego Festiwalu Rocka. "Aktywne Dzielnice" to cykl 26 pikników, festynów i koncertów w poszczególnych osiedlach, który odbywa się w ramach programu "Jaworzno Wspiera Rodziny".

Warsztaty, konkursy dla całych rodzin, gry planszowe, malowanie twarzy, pokaz sprzętu strażackiego, a także zamek dmuchany i występy - to tylko niektóre z atrakcji , z jakich w najbliższą sobotę, 14 lipca będą mogli skorzystać mieszkańcy podczas pikniku w Dąbrowie Narodowej. Z kolei w niedzielę, 15 lipca na jaworznickich plantach mieszkańcy będą mogli posłuchać koncertów, które odbędą się w ramach II Letniego Festiwalu Rocka. Podczas tego wieczoru zagrają "eM Band" Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna, Grafen oraz Master Men.

- Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" to najlepsza inwestycja, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić, inwestycja w mieszkańców Jaworzna. To co sprawia, że dane miasto jest wyjątkowe to nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia - podkreśla Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Chcemy poprzez zapewnienie równych szans, zwiększenie bezpieczeństwa oraz promując aktywność podać pomocną dłoń wszystkim rodzinom w Jaworznie.

W ramach programu "Aktywna Dzielnica" w poszczególnych osiedlach co weekend odbywają się zajęcia i zabawy dla całych rodzin. Na mieszkańców czeka szereg niespodzianek i atrakcji, m.in. zajęcia dla dzieci, rodzinne zmagania, konkursy, quizy, warsztaty i mnóstwo dobrej zabawy!

- Serdecznie zapraszam do udziału w imprezach. Mam nadzieję, że wydarzenia organizowane w ramach projektu "Aktywna Dzielnica" pozwolą Państwu na dobrą i przyjemną zabawę w towarzystwie najbliższych, przyjaciół i znajomych - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl.

W organizację wydarzenia włączają się wszystkie miejskie instytucje. Serdecznie zapraszamy!