Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Grudniowe wydarzenia na Rynku!

15 grudnia 2017, 14:50

Grudniowe wydarzenia na Rynku!

Grudniowe wydarzenia na Rynku!

Jarmark Bożonarodzeniowy, Betlejemskie Światło Pokoju, a także świąteczna ciężarówka Coca-Coli - w grudniu czeka nas cykl imprez, które wprowadzą nas w okres Bożego Narodzenia.

16 grudnia na Rynku zagości tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Od 9:00 do 13:00 swoje stanowiska handlowe będą wystawiać uczniowie jaworznickich szkół i członkowie stowarzyszeń. Jak zawsze na tej imprezie będzie się można zaopatrzyć w ręcznie robione ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne, wypieki i wiele innych. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z jaworznickich szkół. Uwaga - każdy odwiedzający jarmark będzie miał możliwość zdobycia żywej choinki.

A już 17 grudnia harcerze z jaworznickiego Hufca ZHP przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Światło harcerze i skauci ze wszystkich krajów przynoszą prosto z Groty Narodzenia Pańskiego. Jest symbolem pokoju i nadchodzących świąt. Tego dnia na Rynku planowane jest tez wspólne kolędowanie i żywa szopka.

W poniedziałek, 18 grudnia do Jaworzna przybędzie pełna niespodzianek świąteczna ciężarówka Coca Coli wraz ze Św. Mikołajem! Na uczestników spotkania - w godz. od 15.00 do 20.00 - czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in.:

  • baśniowy Pokój ze Świętym Mikołajem,
  • wirtualna przejażdżka saniami Św. Mikołaja,
  • gifbudka,
  • fabryka upominków i ozdób świątecznych.

Z kolei 31 grudnia zapraszamy na Sylwester na Rynku, gdzie podczas wspólnej zabawy muzycznej pożegnamy stary rok i przywitamy nowy 2018. O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ Jack oraz DJ ADAMUS - producent muzyczny, dziennikarz radiowy, juror popularnego show muzycznego "Twoja twarz brzmi znajomo". Szykuje się prawdziwa muzyczna petarda!

Serdecznie zapraszamy!

***

Harmonogram grudniowych imprez:

  • 16 grudnia (sobota), godz. 9:00 -13:00 - Jarmark Bożonarodzeniowy
  • 17 grudnia (niedziela), godz. 17:00 - Kolędowanie na Rynku, Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
  • 16-17 grudnia oraz 26 grudnia do godz. 12:00 - Żywa Szopka na Rynku
  • 18 grudnia (poniedziałek) godz. 15:00 - 20:00 - Świąteczna trasa Coca Coli. Ciężarówka Coca Coli na Rynku
  • 31 grudnia (niedziela), godz. 22:00 - 2:00 - Sylwester na Rynku
ObrazekObrazekObrazekObrazek