Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dobre koncerty w Szczakowej

19 września 2017, 08:43

Dobre koncerty w Szczakowej

Dobre koncerty w Szczakowej

Koniec lata, to zakończenie dużych imprez plenerowych w naszym mieście. Jednak na jesienne i zimowe wieczory Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla mieszkańców Jaworzna cykl koncertów, podczas których wystąpią wyjątkowi i nietuzinkowi artyści.

- Poza już promowanym JAV Music Festivalem w Młodzieżowym Domu Kultury, otwieramy na atrakcyjne koncerty Dom Kultury w Szczakowej. Będą się one wpisywały w sezon klubowy i odbywały co kilka tygodni pod wspólną nazwą "Dobry Koncert", zaczynając od października. Zaplanowaliśmy już pierwszą część tego sezonu, do grudnia. Jesienią podamy informacje o koncertach, które odbędą się w przyszłym roku - mówi Marek Zdaniukiewicz, zastępca dyrektora MCKiS ds. Kultury.

Pierwszym, zaplanowanym na 14 października, będzie koncert zespołu Pogodno. Ta, pochodząca ze Szczecina formacja zachwycała w minionej dekadzie fanów alternatywnej muzyki albumami takimi jak "Sejtenik miuzik & romantik loff" czy "Hajle Silesia", wielokrotnie będąc nominowaną do Fryderyków. Już niedługo będziemy mogli sobie przypomnieć twórczość tego nietuzinkowego zespołu. Jako support przed nimi zagra jaworznicki Grafen.

Kolejny występ, to niezwykle popularny Universe, który w Szczakowej pojawi się 4 listopada. Będzie to wyjątkowy koncert. Po pierwsze, zespół obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności, a po drugie dwa dni przed ich występem w Jaworznie minie 10 lat od śmierci pierwszego wokalisty, Mirosława Breguły. Możemy zatem spodziewać się nie lada wzruszeń w ten sobotni wieczór.

25 listopada w Szczakowej zagra Lao Che - dotykający różnych stylów muzycznych zespół, którego płyty "Powstanie Warszawskie", "Prąd stały/ Prąd zmienny" czy "Dzieciom" biły rekordy popularności, a poszczególne utwory górowały na Liście Przebojów Programu 3 PR.

Ostatnią tegoroczną propozycją cyklu "Dobry Koncert" będzie akt solowy Czesława Mozila (Czesław Śpiewa) zaplanowany na 8 grudnia.

Bilety do nabycia na bilety.mckis.jaw.pl oraz w kasach - Hala MCKiS (ul. Grunwaldzka 80) i Dom Kultury w Szczakowej.