Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Sobota w Śródmieściu" - pierwszy z Dni Jaworzna za nami!

11 czerwca 2017, 11:00

Święto miasta przyciągnęło na jaworznicki Rynek wielu mieszkańców. Pierwszy dzień Dni Jaworzna przebiegał pod hasłem "Sobota w Śródmieściu". Na mieszkańców czekała wspólna zabawa na Rynku Głównym. To tylko niektóre z atrakcji, które w weekend cieszyły i będą cieszyć i oko, i ucho jaworznian!

W sobotę, już od godziny 13.00 wszyscy chętnie mieli szansę współtworzyć kolorowankę miejską oraz wzięli udział w warsztatach biżuterii boho, które odbyły się w Galerii Sektor, a także festiwalu gier zapomnianych.

Sobotnie popołudnie uświetniły występy teatrów ulicznych oraz koncerty zespołów muzycznych. Działająca przy "Archetti" Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna, prowadzona przez Eugeniusza Puchalskiego kapela "Jawor" wykonała kilka rewelacyjnych utworów. Z kolei taniec współczesny zaprezentował zespół "Aplauz". Niezapomniany klimat piosenek bardów i poetów takich jak W. Wysocki, K. Daukszewicz, J. Pietrzak czy A. Osiecka, ale i piosenkę kabaretową, studencką, turystyczną i żeglarską w swoim występie przypomniał Aleksander Tura. Gwiazdą wieczoru na scenie był natomiast zdobywający coraz większy rozgłos jaworznicki zespół Blunt Razor - grupa młodych ludzi z Jaworzna czyli Łukasz Bochenek, Szymon Golec, Łukasz Pierzchała i Andrzej Nocoń.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów była - organizowana na płycie Rynku - Dyskoteka Międzypokoleniowa, którą poprowadziła DJ Wika - a właściwie Wirginia Szmit, najstarsza w Polsce DJ-ka oraz DJ Wikar z Radia ESKA.

***

Drugi dzień Dni Jaworzna to zabawa na Stadionie MCKiS przy ul. Moniuszki pod nazwą "Rowerowy Zawrót Głowy" oraz występy gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Od godziny 14.00 zapraszamy na finał Rodzinnego Rajdu Rowerowego, którego gościem specjalnym będzie Lech Piasecki - były mistrz świata w kolarstwie, a obecnie dyrektor ds. sportowych Tour de Pologne. Dla fanów dwóch kółek przygotowaliśmy m.in. rowerowe pokazy akrobatyczne, zwariowane rowery, mobilny serwis rowerowy oraz konkursy i zabawy dla dzieci.

W godzinach od 14.00-19.30 zapraszamy Panie do wzięcia udziału w castingu "Zostań Twarzą Tour de Pologne 2017 - Reprezentuj Jaworzno". O godzinie 18.00 zapraszamy na występ kwartetu Szafa Gra, w którego skład wchodzą artyści Teatru Buffo. Zespół zaprezentuje największe przeboje lat 70, 80 i 90. O godzinie 19.30 wystąpi Sylwia Grzeszczak - wokalistka, laureatka wielu nagród muzycznych polskiego rynku muzycznego. O godzinie 21.00 wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej Andrzej Piaseczny. O godzinie 22.30 odbędzie się pokaz laserowy z muzyką na żywo, który zakończy tegoroczne Dni Jaworzna.

Serdecznie zapraszamy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek