Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Święto Rodziny" już 20 maja

27 kwietnia 2017, 12:52

Święto Rodziny

Święto Rodziny

Przed nami II edycja "Święta Rodziny", czyli niezwykłego przedsięwzięcia z ofertą skierowaną do całych rodzin. W sobotę, 20 maja odbędzie się wydarzenie, podczas którego rodziny aktywnie i ciekawie spędzą czas. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 15.00. Tego dnia Planty zlokalizowane w centrum Jaworzna zaadaptowane zostaną na wielki plac rodzinnych gier i zabaw.

Całość terenu na którym będzie się odbywać "Święto Rodziny" zostanie podzielona na specjalne strefy, w których skorzystać będzie można z różnorodnych atrakcji. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mieli możliwość przygotować się do balu dla prawdziwych księżniczek oraz nabyć niezwykłych mocy i dodatkowych sprawności w Akademii Superbohaterów. Zarówno starszych jak i młodszych z pewnością zainteresuje specjalna strefa edukacyjna, gdzie przeprowadzane będą naukowe eksperymenty. Natomiast w Krainie Cyrku odbędą się specjalne warsztaty kuglarskie. Nie zabraknie również strefy "Co warto przeczytać", w której odbędzie się wystawa klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej, wystawa nowości książek, rodzinne wędrowanie - wystawa przewodników turystycznych oraz czasopism dla dzieci i młodzieży. Kolejne strefy to strefa "Wyobraźni i łamigłówek zainspirowanych książką" oraz "Włącz się do gry" - strefa sprawności, rywalizacji i refleksji.

Oprócz tych atrakcji przygotowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Tego dnia nie zabraknie też wesołego miasteczka ze zjeżdżalniami. Zaplanowano niezwykłe atrakcje dla prawdziwych fanów motoryzacji i wojskowych klimatów. Wielki finał, zaplanowany na godzinę 18.00, uwieńczony zostanie przyjazdem kilkudziesięciu zabytkowych samochodów. Do Jaworzna tym samym po raz pierwszy zawita Classic Mania Night. Nie zabraknie zabytkowych klasyków oraz pięknych sportowych aut i pojazdów wojskowych.

Otwieramy "Park Nowych Mieszkańców"

W niedzielę, 21 maja, od godziny 10.00, rodzice dzieci urodzonych w grudniu 2014 roku i styczniu 2015 otworzą Park Nowych Mieszkańców na Chrząstówce. Młodzi rodzice, którzy wcześniej zgłoszą taki zamiar, w imieniu swoich dzieci zasadzą symboliczne drzewo. Tym samym Jaworzno zyska nową, miejską tradycję. Każdy jaworznianin urodzony w 2015 roku i latach późniejszych otrzyma w Parku swoje drzewo. Więcej informacji wkrótce na plakatach i w internecie.

Obrazek