Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ballet Magnificat w Jaworznie

28 marca 2017, 08:43

W sobotę, 6 maja o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie wystąpi słynny amerykański zespół Ballet Magnificat. Bilety już w sprzedaży.

BALLET MAGNIFICAT to założony w 1986 r. amerykański zespół baletowy z Jackson w Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe przedstawienia teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszanka wielu odmian tańca, od klasycznego przez jive aż po motywy celtyckie i żydowskie, połączona z głębokim i poruszającym przesłaniem. Stanowi to o wyjątkowości zespołu.

Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. BALLET MAGNIFICAT wystawia ponad 200 spektakli rocznie w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie.

"Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm" - napisał o nich amerykański "Dallas Morning News".

Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów BALLET MAGNIFICAT pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach i polskich widzów. Zespół od wielu lat ma grono zagorzałych wielbicieli w naszym kraju, doceniających taneczny perfekcjonizm artystów, którzy będą gościć w Polsce po raz dziesiąty. Do tej pory występowali m. in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Toruniu czy w Rybniku. Na każdy występ przychodzi ok. 600 - 1 000 osób, wypełniając do ostatniego miejsca sale teatralne.

W Jaworznie BALLET MAGNIFICAT wystawi spektakl, który jest parafrazą znanej historii biblijnej. "Powrót marnotrawnego" przedstawia dzieje męża, który pewnego dnia postanawia odejść od żony i córki, by zasmakować życia pełnego rozrywki. Gdy traci na zabawie cały majątek, uświadamia sobie, jak wielką wartość mają rodzina i bliscy. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia...

Artyści zatańczą do utworów zaśpiewanych w języku polskim! W ich nagraniu brali udział czołowi artyści polskiej sceny muzycznej.

6 maja 2017 r. (sobota), godz. 18.00
Hala MCKiS, ul. Grunwaldzka 80, Jaworzno

BALLET MAGNIFICAT w spektaklu "Powrót marnotrawnego"

Bilety w cenie 35 zł, ulgowe 30 zł do nabycia w kasie CK Teatr Sztuk w Jaworznie (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 20.00), tel. 32-616-28-79 oraz na stornie internetowej: www.bilety.mckis.jaw.pl