Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Klub "Szczak" w nowej odsłonie

5 stycznia 2017, 10:25

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu zapraszają 9 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 na uroczyste otwarcie zmodernizowanego Klubu "Szczak". Po gruntownym remoncie budynku przy ul. Jaworznickiej 27a na Górze Piasku, wracają tutaj działające wcześniej instytucje: Filia Biblioteki Publicznej oraz Klub Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Szczak".

Klub wraca z działalnością wypracowaną przez wiele osób, a nawet pokoleń. Wracają tu harcerze, seniorzy oraz zespół śpiewaczy Szczakowianki, który wystąpi na otwarciu Klubu. Uruchomiona zostanie pracownia ceramiki, będą również zorganizowane systematycznie zajęcia plastyczne oraz pomoc w nauce. "Szczak" powróci też do współpracy z filią MBP Góra Piasku.

Od 10 stycznia 2017 roku klub przygotował regularną ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i środowiska. Placówka czynna jest od poniedziałku do czwartku od godziny 13.00 do 19.00, w piątki od 11.00 do 17.00.

Klub został wyposażony w nowe meble, sprzęt, stanowiska komputerowe, gry planszowe oraz pracownię ceramiki. Prowadzone będą zajęcia z tańca nowoczesnego, aerobiku oraz fitnessu. W budynku znalazła się również duża sala klubowa, w której odbywać się będą różnego typu uroczystości, wydarzenia kulturalne i rekreacyjne.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zaplanowana została akcja zima w mieście, podczas której oprócz różnych ciekawych zajęć, zorganizowana zostanie wycieczka dla dzieci. Podczas ferii klub będzie otwarty: w poniedziałek od godziny 13.00 do godziny 19.00, od wtorku do piątku od 10.00 do 16.00.

Biblioteka w budynku przy ul. Jaworznickiej 27a na Górze Piasku dostępna jest dla Czytelników w godzinach:

  • Poniedziałek - 10.00 - 17.30
  • Wtorek - 9.30 - 17.30
  • Środa - 9.00 - 15.00
  • Czwartek - 9.30 - 17.30
  • Piątek - 8.00 - 15.00

* * *

Decyzją Prezydenta Miasta, kolejne jaworznickie placówki kulturalne w dzielnicach przechodzą remonty i otwierają się z nową ofertą dla mieszkańców. W Klubie "Szczak" do najważniejszych prac remontowych należało wzmocnienie stropu w pomieszczeniach zajmowanych przez bibliotekę. Oprócz tego, w budynku między innymi przebudowano klatki schodowe i węzły sanitarne oraz pomieszczenia klubu "Szczak" i biblioteki. Została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, wykonana brakująca wentylacja budynku, remont pomieszczeń zaplecza kuchennego, remont instalacji wodno - kanalizacyjnej, elektrycznej oraz centralnego ogrzewania. Remont rozpoczął się w maju i zakończył w sierpniu 2016 r.

Obrazek