Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zakończenie VI edycji akcji "Śniadanie Daje Moc"

8 listopada 2016, 13:58

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce od sześciu lat obchodzony jest wspólnie przez szkoły z całego kraju pod nazwą "Śniadanie Daje Moc". W ramach zakończenia tegorocznej edycji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie zaprezentowali program artystyczny oraz przygotowali w zespołach klasowych uroczyste śniadanie.

Celem akacji było zobrazowanie 12 zasad zdrowego odżywiania oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej komponowania zbilansowanej diety. Uczniowie przedstawili inscenizację pt. "Na straganie" przygotowaną przez zespół Witamisiaki. Zaprezentowano również galerię owocowo-warzywnych stworków, które wykonane zostały przez uczniów klas I-III. Następnie uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy nt. 12 zasad zdrowego odżywiania. Podsumowaniem obchodów było uroczyste śniadanie przygotowane przez uczniów szkoły.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, podczas którego potrzebujemy wiele siły i energii do pracy i nauki, ale też zabawy i aktywnego wypoczynku. W ramach akcji: "Śniadanie Daje Moc", przez kilka tygodni wraz z wychowawcami, uczniowie wykonywali Misje Klasowe. Pozwoliło to na zdobycie wielu nowych informacji dotyczących zdrowego sposobu odżywiania i zbilansowanej diety.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek