Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Joanna Płonka wyśpiewała Osiecką

13 października 2016, 09:43

Fot. Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej - Maciej Czerski

Fot. Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej - Maciej Czerski

Jaworznianka Joanna Płonka została laureatką prestiżowego konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" - organizowanego przez Fundację Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. To nie jedyny sukces wokalny maturzystki - w tym roku znalazła się również w czołówce 43. edycji Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Wystąpi też w finałowym koncercie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Joanna Płonka jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego. Jaworznianom znana jest z realizowanego w Teatrze Sztuk spektaklu "Benia krzyk. Król żydowskich gangsterów". To właśnie tam, w budynku przy ul. Mickiewicza w Jaworznie, wokalistka szlifowała swój warsztat wokalno - aktorski m.in. pod okiem tak uznanych muzyków jak Aleksander Brzeziński.

Na jej sukcesy na ogólnopolskich scenach złożyło się wiele lat warsztatu i pracy. Już w szkole podstawowej i gimnazjum Joanna Płonka została laureatką Rejonowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej "Jawor" organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Szczęśliwe "dwójki"

W tym roku w dwóch ogólnopolskich konkursach Joanna Płonka zajęła drugie miejsca. Występ z piosenką Agnieszki Osieckiej "Kto tak ładnie kradnie" w 43. edycji Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie - zaowocował zaproszeniem do występu w finałowym koncercie Studenckiego Festiwalu Piosenki, który odbędzie się 22 października br. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Jaworznianka zajęła również szczęśliwe drugie miejsce w 19. odsłonie konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".