Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Uroczyste otwarcie Rynku w Byczynie

26 sierpnia 2016, 10:28

Rynek w Byczynie

Rynek w Byczynie

Pierwszą z wyremontowanych w ramach projektu "Miasto 7 Rynków" dzielnicowych przestrzeni jest rynek w Byczynie. Już w sobotę, 10 września na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji, m.in. gry i konkursy dla całych rodzin, a także występy i zabawa przy zespole muzycznym.

Pierwszym etapem prac nad byczyńskim rynkiem były konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy zdecydowali o jego wyglądzie i funkcjach, które ma spełniać. Zaangażowanie osób uczestniczących w spotkaniach, warsztatach i dyskusji przyczyniło się do stworzenia koncepcji, która stała się podstawą dokumentacji projektowej i przeprowadzenia remontu.

Nowy rynek stał się atrakcyjną przestrzenią do spędzania wolnego czasu i spotkań towarzyskich w ciekawym i ładnym otoczeniu. Zmodernizowana przestrzeń umożliwia również organizowanie wydarzeń kulturalnych. W sobotę, 10 września o godz. 17:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Rynku w Byczynie - w programie znalazło się m.in.: poświęcenie rynku, wypuszczenie gołębi, występy dzieci i młodzieży, Zespołu Byczynianki, Fabryki Talentów, Kółka Misyjnego, Teatr Uliczny - Szczudlarze, konkursy, gry, zabawy i atrakcje dla całych rodzin. O godzinie 19 zaplanowano zabawę przy zespole muzycznym.

- Serdecznie zapraszam na otwarcie pierwszego dzielnicowego rynku, który zrealizowany został w procesie konsultacji społecznych. Kiedy w ubiegłym roku ruszaliśmy z tym projektem, mieszkańcy trochę z rezerwą podchodzili do ambitnych założeń, realizacji rok po roku dwóch osiedlowych rynków - mówi Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Dziś mieszkańcy Byczyny mogą cieszyć się z odnowionego rynku Cieszy inwencja i kreatywność mieszkańców, warto z takiego potencjału korzystać. Wygląda na to, że z czasem, zaangażowanie ludzi we wspólne projekty budzi ich zainteresowanie inwestycją. Doglądają i dbają później o te miejsca - traktują je jako wspólne przedsięwzięcie i utożsamiają się z nimi.

***

Rewitalizacja przestrzeni publicznych i uatrakcyjnianie jaworznickich osiedli to jeden z ważniejszych projektów, które w najbliższych latach będą realizowane w Jaworznie. Po sukcesie przebudowy głównego Rynku w sercu miasta, przyszedł czas na kolejnych sześć osiedlowych centralnych przestrzeni w dzielnicach. Jako pierwszy zmodernizowany został rynek w Byczynie. W Jeleniu dobiegają już końca prace w terenie i już w październiku mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionej części parkowej.

Obecnie mieszkańcy wspólnie z projektantami pracują nad zagospodarowaniem rynków w Długoszynie i Dąbrowie Narodowej. Ponadto nowe oblicze zyskają przestrzenie w Ciężkowicach i Borach, a rewitalizacji poddaną zostaną skwery w Osiedlu Stałym (ul. Kolbego i Inwalidów Wojennych) oraz Śródmieściu (ul. Nowa).

Obrazek