Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapraszamy na Dożynki Miejskie

28 sierpnia 2016, 11:40

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia  na jaworznickim rynku.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, po której nastąpi uroczysty przemarsz uczestników wydarzenia z orkiestrą dętą na jaworznicki rynek. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się m.in. obrzędy dożynkowe i występy zespołów śpiewaczych.

Ponadto mieszkańcy będą mieli okazję degustacji chleba i wypieków oraz zobaczenia wystaw: wieńców dożynkowych, maszyn rolniczych, Jaworznickiego Koła Pszczelarzy, Ogrodów Działkowych, Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, Jaworznickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza oraz Koła Łowieckiego "Kozioł" w Jaworznie.

Atrakcją wieczoru będzie zabawa z zespołem Volmix grającym muzykę biesiadną.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Harmonogram Dożynek Miejskich 2016:

  • godz. 15.00 - Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny
  • godz. 16.00 - uroczysty przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej na Rynek
  • godz. 16.30 - ceremoniał dożynkowy
  • godz. 16.45 - okolicznościowy program artystyczny
  • godz. 19.00 - zabawa z zespołem Volmix
Obrazek