Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Piosenki najpiękniejsze na świecie

10 sierpnia 2016, 08:11

Jeszcze przed końcem lata, w piątek, 9 września Jaworzno odwiedzi Jan Kondrak - autor, kompozytor i wykonawca piosenek, prozaik, zajmujący się również tłumaczeniem i publicystyką. Jest jednym z założycieli Lubelskiej Federacji Bardów i był wielokrotnie nagradzany na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMIE.

Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie za - jak to określono - utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Oprócz Polski koncertował też w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie.

"Piosenki najpiękniejsze na świecie" to tytuł recitalu, to także osobisty wybór Jana Kondraka i poniekąd zapis jego drogi życiowej. Zaczynał bowiem swoją edukację estradową od utworów Bułata Okudżawy. Potem stał się piewcą twórczości Edwarda Stachury, na tyle skutecznym, że aż odnotowanym w oficjalnej biografii poety. A chwilę później zaczął być nie mniej ceniony jako autor piosenek i tłumacz tychże.

Oprócz pieśni wspomnianych twórców, w programie koncertu znalazły się utwory z repertuaru Joan Baez, Żanny Biczewskiej, Joe Dassina, Stinga, Michaela Buble, Włodzimierza Wysockiego, i Leonarda Cohena. Tłumaczenia są dziełem głównie samego wykonawcy, bądź zostały wykonane specjalnie na jego życzenie.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jaworzna na spotkanie z wyjątkowym artystą, który nawiązuje bliski kontakt z widownią poprzez anegdoty dotyczące poszczególnych piosenek i często wspólne wykonywanie refrenów pieśni.

Koncert obędzie się 9 września o godzinie 19.00 w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej przy ul. Jagiellońskiej 3. Bilety w cenie 20 zł (25 zł w dniu koncertu) są do nabycia w Hali MCKiS, w sklepie muzycznym "Melodia" oraz na portalu www.biletyna.pl.