Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Grunwaldzki" festyn

21 czerwca 2016, 09:29

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca przy pomniku Grunwaldu w Szczakowej odbędą się obchody upamiętniające 606. rocznicę starcia wojsk Władysława Jagiełły z Krzyżakami, które było jedną z najważniejszych bitew europejskiego średniowiecza. Jak co roku w Szczakowej odbędzie się bowiem festyn "W rocznicę Grunwaldu".

Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie - tradycyjnie już - odbędzie się festyn rodzinny. Program imprezy będzie obfitował w wiele atrakcji. Podczas festynu swoje umiejętności walki rycerskiej zaprezentuje Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej, a oprócz zmagań rycerzy będzie można obejrzeć także zbroje i uzbrojenie oraz dowiedzieć się więcej o zwyczajach średniowiecznego społeczeństwa. W Wiosce Słowian najmłodsi, ale też starsi jaworznianie będą mogli zobaczyć m.in. jak robi się masło czy podpłomyki. Ponadto na uczestników czekać będą warsztaty biżuterii, balonowy świat, pokazy, animacje i konkursy, a także dwie kulinarne niespodzianki: patelnię plenerową oraz przygotowywanie i pieczenie ziemniaków.

Niedzielny festyn będzie również doskonałą sposobnością, aby docenić twórczość zespołów śpiewaczych. Ponadto na przybyłych gości czekać będą różnego rodzaju gry, zabawy oraz konkursy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół "Dwie Korony".

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Dom Kultury w Szczakowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło "Szczakowa".