Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

60-tka "Ciężkowianek"

11 czerwca 2016, 19:00

W sobotę, 11 czerwca podczas jubileuszowej biesiady zespół śpiewaczy "Ciężkowianki" świętował 60-lecie swojego istnienia. Życzenia dalszych lat działalności złożył zebranym Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Zespół powstał w 1956 roku i od sześćdziesięciu lat kultywuje tradycje ludowe, propaguje miejscowy folklor, a także uczestniczy co roku w wielu jaworznickich przedsięwzięciach kulturalnych: jarmarkach, dożynkach i lokalnych biesiadach ludowych. Członkowie Zespołu otrzymali od dyrekcji MCKiSu okolicznościowe dyplomy i upominki. W imieniu Prezydenta Miasta pamiątkową tabliczkę i prezent wręczył jego zastępca, Tadeusz Kaczmarek. Podczas uroczystości zasłużeni działacze otrzymali również wyróżnienia i odznaczenia z rąk Tadeusza Brzózki - Prezesa Miejskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jaworznie.

- Z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej Zespołu Śpiewaczego "Ciężkowianki" składam serdeczne podziękowania za krzewienie tradycji polskiej kultury ludowej w naszym regionie. Jesteście Panie źródłem radości i satysfakcji dla środowiska, w którym tworzycie i śpiewacie, starając się zachować dla pokoleń tożsamość narodową związaną z jaworznickim folklorem - mówił zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Życzę, aby kolejne Jubileusze stawały się okazją do miłych wspomnień i przynosiły członkiniom Zespołu wiele sukcesów i radości.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek