Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Święto Rodziny coraz bliżej

10 maja 2016, 10:23

Pokaz iluzji, teatrzyki dla dzieci, konkursy, gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych i całych rodzin, a także koncert zespołu New Life'm – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Jaworzna podczas Święta Rodziny. Wydarzenie to odbędzie się już w niedzielę - 22 maja - na parkingu przed halą MCKiS.

Jaworznicka impreza wpisuje się w ramy metropolitalnego święta rodziny i zapowiada się niezwykle ciekawie. Specjalnie na to wydarzenie parking przed Halą Widowiskowo-Sportową i jej okolice zostaną zaadaptowane na miejsce gier, zabaw i scenicznych wydarzeń. Na tym terenie rozstawiona zostanie scena, na której artyści wystąpią w przedstawieniach teatralnych, a animatorzy poprowadzą zajęcia dla dzieci. Wieczorem natomiast przed jaworznicką publicznością wystąpi zespół New Life'm. 

- Chcę, aby Święto Rodziny mocno zapadło w pamięć jako impreza miejska i było kontynuowane w kolejnych latach. W organizację wydarzeń zaangażowało się wiele firm i instytucji z terenu miasta – to również okazja, aby mieszkańcy mogli lepiej zapoznać się z ofertą tych jednostek, a także kreatywnością i pomysłowością osób tam pracujących - mówi pomysłodawczyni imprezy - Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. - Co roku w mieście organizowane są festyny i pikniki w ramach metropolitalnego święta rodziny, jednak do tej pory nie było całościowej oferty wspólnego spędzania czasu na tak szeroką skalę. Teraz się to zmieni i liczymy na to, że jaworznianie ciepło przyjmą nową formułę zabawy dla całych rodzin.

Świętowanie rozpocznie się już od godz. 10.00, kiedy to uczniowie szkół podstawowych i wychowankowie świetlic będą brali udział w konkursie plastycznym. Efekty ich pracy będzie można podziwiać w dalszej części obchodów, gdyż dzieła młodzieży będą wyeksponowane na ogromnym banerze zawieszonym na hali widowiskowej.

Główna cześć imprezy rozpocznie się natomiast w samo południe programem artystycznym pod halą MCKiS, a następnie do wspólnego spędzenia czasu zaproszą: Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Miasta Jaworzna. Zabawę umilać będą animatorzy, maskotki i szczudlarz. Nie zabraknie także masy balonów oraz popularnych dmuchańców, karuzel i trampolin dla najmłodszych. Dla chcących sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe przygotowano stoły do cymbergaja, natomiast prawdziwym testem umiejętności piłkarskich będą zawody sportowe na megapiłkarzykach.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a na najmłodszych czekają ponadto atrakcyjne nagrody w serii zaplanowanych konkursów.

O godz. 14.00 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprezentuje teatrzyk ekologiczny. Zespół Lecznictwa Otwartego w ciągu dnia będzie prowadzić pokazy pierwszej pomocy, a specjaliści od medycyny zaproszą do skorzystania z bezpłatnych badań i porad dietetyka. Nie zabraknie również atrakcji kulinarnych, których przejawem będzie gotowanie potraw na mega patelni.

Imprezie towarzyszyć będzie organizowany przed godz. 17.00 przez Instytut Ordo Caritatis oraz Stowarzyszenie MuzeDei „Marsz dla Życia i Rodziny”, który poprzedzi Msza Święta o godz. 16.00 w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny.

Szczegółowy plan imprezy przedstawia się następująco:

Obrazek