Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Uczniowie powalczą o Złote Pióro

4 lutego 2016, 15:34

Szczególnie uzdolnieni literacko uczniowie mają w tym roku kolejną szansę na otrzymanie od Prezydenta Miasta złotych, srebrnych i brązowych piór. Będą one nagrodami w rozpoczętej właśnie jubileuszowej XX edycji ogólnopolskiego międzyszkolnego konkursu literackiego o "Złote Pióro Prezydenta Jaworzna".

Głównym celem rywalizacji jest rozbudzenie wyobraźni i zdolności młodych ludzi do twórczego, werbalnego wyrażania swoich emocji, poprzez zachęcenie ich do podejmowania samodzielnych prób literackich. Zadaniem konkursu, który na stałe wpisał się w tradycję literackich wydarzeń w Bibliotece, jest również wspieranie młodych talentów i podkreślenie wartości, jaką jest sprawne posługiwanie się językiem. Uczestnicy mogą wysyłać swoje prace w dwóch kategoriach: poezja i proza. Termin składania prac upływa 26 marca 2016 r.

Nagrodzone i wyróżnione utwory, zostaną opublikowane w jubileuszowym wydawnictwie, prezentującym również wybrane prace z dotychczasowych edycji Konkursu. Za najlepsze teksty przyznawane są nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna - Patrona Honorowego Konkursu. Regulamin rywalizacji dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz na stronie internetowej Biblioteki.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, a wydarzenie objęły swoim patronatem Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej.

Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna.
 

Obrazek