Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jarmark Bożonarodzeniowy i Światełko Betlejemskie

18 grudnia 2015, 10:09

Jaworznicką tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany na rynku, który w tym roku odbędzie się już jutro - w sobotę, 19 grudnia. W tym dniu na jaworznickim rynku mieszkańcom zostanie przekazane również Betlejemskie Światełko Pokoju.

Specjalnie na tę okazję uczniowie jaworznickich szkół i przedszkoli, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także członkowie stowarzyszeń przygotowali wiele niecodziennych, ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Jarmark będzie więc znakomitą okazją, by wzbogacić wystrój świąteczny domów lub nabyć niebanalny prezent, którym można obdarować swoich bliskich.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach Jarmarku, również i tym razem będą upominki dla tych, którzy zdobędą świąteczne cegiełki. Na odwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt żywych, pachnących lasem choinek.

Podczas trwania Jarmarku - w godz. od 9.00 do 13.00 - zostanie zaprezentowany także program artystyczny, w którym wystąpią młodzi artyści z jaworznickich szkół i placówek kulturalnych. Zgodnie z dotychczasową tradycją, atrakcją Jarmarku będą degustacje potraw wigilijnych i świątecznych słodkości.

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogą w tym roku osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Do miasta przywiozą je harcerze. Już jutro o godz.18.00 nastąpi jego uroczyste przekazanie.

Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski po raz dwudziesty piąty. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają światło skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej wędrówce Światła brzmi: Betlejemskie Światło Pokoju "Zauważ człowieka".

Więcej o akcji na www.swiatlo.zhp.pl

Obrazek
Obrazek
Obrazek