Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Codzienność Marcina Drożdża

9 grudnia 2015, 10:08

Jaworznicka "Galeria Pusta" zaprasza na wystawę fotografii, pochodzącego z naszego miasta, Marcina Drożdża pt. "Codzienność". Prezentowane zdjęcia są głęboko zakorzenione i inspirowane dziełami mistrzów fotografii dokumentalnej i reportażowej. Zwracają uwagę na sytuacje, które często obojętnie mijamy i mówią o tym, jacy jesteśmy. Ekspozycja jest dostępna do 29 grudnia.

Miasto i jego dynamika, ruch, gwar, tłum, miękkie światło lamp, zapełnione ulice lub te zupełnie puste. W to wszystko zanurzony pojedynczy człowiek, jego intymny świat, codzienność i relacje. Potrzeba ogromnej wrażliwości i spostrzegawczości, by go dojrzeć i uczynić głównym bohaterem fotografii. Sztuka patrzenia. Piękno odkryte dzięki obserwacji. O tym jest ta wystawa. Zamknięte w kilku czarno-białych fotografiach historie opowiedziane przez autora z poczuciem humoru lub melancholią.

Marcin Drożdż - fotograf, podróżnik, człowiek pełen pasji.
Urodził się w Jaworznie, tam też ma początek jego przygoda z fotografią. Od niemal dziesięciu lat podróżuje po Europie. Obecnie, od dwóch lat, mieszka w Amsterdamie. Fotografii uczył się sam, inspirując się pracami mistrzów: głównie Andreasa Feiningera, Roberta Capy oraz Henri'ego Cartier-Bresson'a. Zajmuje się fotografią tradycyjną, przede wszystkim reportażową i dokumentalną. W tworzeniu posługuje się głównie dalmierzami Leica. Sam również zajmuje się procesem fotograficznym - wywoływaniem filmu jak i tworzeniem odbitek srebrowych. Wszystko od początku do końca.

Wystawę można oglądać do 29 grudnia 2015 r. w Galerii Pustej w Jaworznie, przy ul. Fabrycznej 37. Zapraszamy!