Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Magia Świąt na jaworznickim rynku

4 grudnia 2015, 10:33

Już jutro, w sobotę - 5 grudnia jaworznicki rynek będzie należał do najmłodszych jaworznian, podczas uroczystego zapalenia światełek na choince i spotkania z Mikołajem. Ponadto w grudniu mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz zobaczyć "Żywą Szopkę”.

Ubiegłoroczne "mikołajki” na jaworznickim rynku okazały się nie lada sukcesem. W sobotę, 5 grudnia o godz. 16:30 na dzieci czekają równie ciekawe atrakcje. Najpierw najmłodsi "załączą" lampki na jaworznickiej choince, a następnie wezmą udział w świątecznym przedstawieniu interaktywnym  pn. "Mikołajki ze śnieżnej bajki". Nie zabraknie wesołych piosenek i wspaniałej zabawy. Będą drobne słodkie upominki dla dzieci oraz gorąca czekolada. W tłumie, oprócz Św. Mikołaja, będzie można spotkać szczudlarzy w świątecznych strojach. Nie zabraknie również specjalnie przygotowanych stoisk, gdzie panie malować będą buzie wszystkim chętnym dzieciom. Na Rynku zlokalizowany będzie także mikołajkowy "fotopunkt", w którym fotografowani będą najmłodsi wraz ze Świętym Mikołajem.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jaworznicką tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku impreza odbędzie się 19 grudnia. Od godziny 9:00 płyta Rynku zapełni się stoiskami z tradycyjnymi stroikami, ozdobami choinkowymi i wypiekami przygotowanymi przez stowarzyszenia, placówki oświatowo - wychowawcze oraz inne instytucje. Podczas jarmarku mieszkańcy będą mieli szansę na wygranie żywych choinek.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Tego samego dnia - 19 grudnia o godz. 18:00 na Rynku harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski po raz dwudziesty piąty. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają światło skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę.

"Żywa” szopka

W Święta Bożego Narodzenia począwszy od wigilijnego wieczoru do 26 grudnia na płycie rynku stanie również "żywa” szopka. Tak jak w ubiegłych latach mieszkańcy będą mogli zobaczyć się ze Świętą Rodziną w towarzystwie najsłynniejszych osiołków ze Wspólnoty Betlejem i innych zwierząt. Szopka to nie jedyna świąteczna inicjatywa, w której organizacji bierze udział jaworznicka wspólnota. Już na początku stycznia w święto Trzech Króli, jaworzniccy bezdomni ze wspólnoty przemaszerują w orszaku na rynek, gdzie spotkają się z mieszkańcami.
 

Obrazek