Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bajm - finałowa gwiazda Festiwalu

14 lipca 2015, 10:03

Po długim czasie nieobecności, w naszym mieście ponownie wystąpi grupa Bajm wraz ze swoją charyzmatyczną wokalistką - Beatą Kozidrak. Legenda polskiej rozrywkowej, która na rynku muzycznym występuje już od 37 lat, zagra w Jaworznie w ramach Festiwalu Energii, dokładnie w połowie wakacji - 1 sierpnia - na Stadionie Miejskim w Jaworznie przy ul. Krakowskiej. Wcześniej przed festiwalową publicznością zaprezentują się zespoły Pectus i Luxtorpeda.

Bajm to jeden z najlepszych polskich zespołów pop-rockowych założony w Lublinie w 1978 r. przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”. Zespół wydał 14 płyt. Każda z nich pokryła się złotem bądź platyną. Pierwszy album grupy zatytułowany „Bajm” przyniósł przeboje cieszące się wielką popularnością do dziś: „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, „Co mi Panie dasz”.

Zespół Bajm ma na koncie 3 mln sprzedanych płyt. Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. W 2005 r. Beata odebrała Złotego Słowika za całokształt twórczości na Festiwalu w Sopocie. Wśród największych przebojów grupy wymienia się piosenki: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Myśli i słowa”, „Noc po ciężkim dniu”.

Od początku istnienia zespołu jego skład wielokrotnie ulegał zmianie. Jednakże od 1993 roku ostatecznie Bajm tworzą: Beata Kozidrak – wokal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.

Największe przeboje Beaty Kozidrak i zespołu Bajm będzie można usłyszeć już 1 sierpnia podczas Festiwalu Energii w Jaworznie. Serdecznie zapraszamy! O innych wykonawcach i szczegółach imprezy można przeczytać na stronie www.festiwalenergii.pl.

Sponsorem głównym Festiwalu Energii jest TAURON Polska Energia.

Obrazek