Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowa odsłona Festiwalu Energii

29 maja 2015, 13:27

VIII edycja Festiwalu Energii Videozone Jaworzno 2015 coraz bliżej. Prezentujemy nowe logo Festiwalu, które będzie widoczne na wszelkiego rodzaju materiałach reklamowo-promocyjnych.

Warto przypomnieć, że po dwóch latach organizacji Festiwalu Energii przez zewnętrzną firmę, decyzją prezydenta Pawła Silberta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu ponownie jest głównym organizatorem tego wydarzenia. Festiwal będzie się odbywał od 27 lipca do 1 sierpnia 2015 r.

Działają już strony internetowe dotyczące dwóch bardzo ważnych składowych Festiwalu - warsztatów PoluZONE i konkursu Videozone. I Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE, czyli unikatowa propozycja dla instrumentalistów i wokalistów z całego kraju to nowy element Festiwalu. Oprócz warsztatów dla muzyków, przewidziane są cowieczorne Jam Session na rynku, a w ostatnim dniu  - 30 lipca - koncert zespołu Poluzjanci.

Punkt kulminacyjny Festiwalu Energii Videozone Jaworzno 2015 to dzień 1 sierpnia. W tym dniu, na Stadionie MCKiS przy ul. Krakowskiej, zaprezentowany zostanie bogaty program artystyczny na dwóch scenach. Na jednej odbędzie się Videozone czyli Festiwal Sztuk Wizualnych oraz finał Międzynarodowego Konkursu VJ-skiego. Natomiast na drugiej planowane są występy zespołów: Bajm, Pectus, Luxtorpeda. Dodatkową atrakcją będzie pokaz pirotechniczny przygotowany przez twórców, którzy zdobywali laury na międzynarodowych festiwalach.

Sponsorem głównym wydarzenia jest TAURON Polska Energia.