Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Festiwal Energii 2015

20 marca 2015, 12:55

Już po raz ósmy w Jaworznie odbędzie się Festiwal Energii. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Bajm - jeden z najbardziej znanych polskich zespołów pop-rockowych. W tym roku finałowe koncerty odbędą się 1 sierpnia na stadionie przy ul. Krakowskiej. Dodatkową atrakcją będzie show pirotechniczne przygotowane przez twórców, którzy zdobywali laury na międzynarodowych festiwalach m.in. w Hiszpanii i Chinach. Powraca także konkurs Videozone.

Festiwal będzie się odbywał od 26 lipca do 1 sierpnia 2015 r. W tym roku - po dwóch latach przerwy - powracamy do Festiwalu Sztuk Wizualnych i Konkursu VJ-skiego, czyli Videozone, który skierowany jest do osób ze świeżym i kreatywnym podejściem do sztuki VJ-skiej. Dotychczas Videozone przyciągnął do Jaworzna artystów z różnych stron świata, m.in. Meksyku, Holandii, Brazylii, Włoch, Boliwii czy Francji.

Nowym elementem Festiwalu są I Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE. Fabryka Talentów Centrum Edukacyjno-Artystyczne Romana Jońcy we współpracy z MCKiS, w ramach Festiwalu Energii, przeprowadzi te warsztaty w ostatnim tygodniu lipca. PoluZONE to unikatowa propozycja dla instrumentalistów i wokalistów z całego kraju. Zajęcia prowadzone będą przez członków zespołu Poluzjanci - grupy wybitnych muzyków sesyjnych. PoluZONE to pierwsze w historii warsztaty gromadzące zespół w pełnym składzie. Co istotne dla mieszkańców, przez tydzień na rynku w Jaworznie odbywać się będą cowieczorne jam session. Warsztaty zakończą się koncertem zespołu Poluzjanci.

Natomiast w sobotę, 1 sierpnia na stadionie MCKiS przy ul. Krakowskiej odbędzie się koncert finałowy Festiwalu. W tym dniu zaprezentowany zostanie bogaty program artystyczny na dwóch scenach. Na jednej odbędzie się finał konkursu Videozone. Natomiast na drugiej planowane są występy zespołów: Bajm, Pectus oraz Luxtorpeda. Dodatkową atrakcją będzie show pirotechniczne.

Więcej informacji już wkrótce.